Dzieje się - Kino

Helen Mirren kocha być twardzielką!

2013-07-25 08:35:29

Aktorki mają obsesję na punkcie swego wieku. Ale nie Helen Mirren.

Laureatka Oscara, która 26 lipca (w dniu polskiej premiery „REDa 2”!) kończy 68 lat, powraca do roli bohaterki kina akcji w „RED 2” i wygląda jeszcze bardziej seksownie niż w pierwszej części tej wysokooktanowej komedii.

- W tej chwili robię niemal wszystko lepiej niż 20 czy 30 lat temu -  mówi Mirren. - Lepiej jadam. Lepiej ćwiczę. Lepiej gram. Jest też kilka rzeczy, których nie mogłam robić kiedyś, a które robię obecnie. Doświadczenie to cudowna rzecz.

Czyżby Mirren oszczędziła sobie wybryków w czasach, gdy była nastolatką, czekając na porę, wybraną absolutnie świadomie?  

- W takim wieku nie myśli się o takich rzeczach. Ma się po prostu nadzieję, że będzie dobrze. Obserwujesz ludzi, których kariery podziwiasz lub chciałabyś powtórzyć, i próbujesz się na tej podstawie czegoś nauczyć. Najważniejsze w tym wszystkim jest by nie przestawać się uczyć od innych.

Takie podejście do życia i kariery pozwoliło jej nabrać dystansu do sławy. Do tego stopnia, że Oscar w kategorii „Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa” (w 2006 roku za „Królową”), zachwyty płynące z całego świata, a także otrzymanie tytułu szlacheckiego Damy, w żaden sposób jej nie peszą.

- Nie słucham takich rzeczy - mówi aktorka. - One nic nie znaczą. Należy się słuchać własnego wewnętrznego głosu – tego, który mówi ci, że nie jesteś świetna, tylko marna.

- Uważam, że tajemnica życia polega na nieustannym stawianiu sobie coraz to nowych wyzwań. Kocham grać twardzielki!.

ip

Słowa kluczowe: helen mirren red 2

RED 2 (14)

RED 2 - polski plakat
RED 2  - Zdjęcie nr 2
RED 2  - Zdjęcie nr 3
RED 2  - Zdjęcie nr 4
RED 2  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wiedźmin Netflix zwiastun
"Wiedźmin" Netflixa na pierwszym zwiastunie serialu [WIDEO]

Mamy pierwszą zapowiedź prosto z San Diego Comic-Con 2019!

Polecamy
Janusz Rewiński zgolił brodę!
Janusz Rewiński zgolił brodę!

Zobacz, jak znany aktor goli noszony przez 30 lat zarost!

"Krzyk" będzie serialem!
"Krzyk" będzie serialem!

MTV chce wyprodukować telewizyjną wersję kultowego horroru Wesa Cravena "Krzyk". Serial będzie realizowany pod tytułem "Scream".

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Wiedźmin Netflix zwiastun
"Wiedźmin" Netflixa na pierwszym zwiastunie serialu [WIDEO]

Mamy pierwszą zapowiedź prosto z San Diego Comic-Con 2019!