Dzieje się - Kino

"Fuks 2" - plakat i zdjęcia z kontynuacji kultowego filmu [FOTO]

2023-12-01 11:38:11

Już 12 stycznia 2024 roku do kin wejdzie jeden z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich lat - „Fuks 2”. Maciej Dutkiewicz - reżyser i scenarzysta, wielokrotnie otrzymywał propozycje nakręcenia kontynuacji kultowego „Fuksa”. Przez ćwierć wieku im się jednak opierał. W końcu postanowił nakręcić komedię gangsterską nawiązującą do hitu sprzed lat. Brawurowe sceny akcji, emocjonująca fabuła, zabawne dialogi i gwiazdorska obsada - tego można spodziewać się po „Fuksie 2”. Prezentujemy plakat filmu oraz zdjęcia z głównymi bohaterami >>

Fuks 2 plakat filmu Legenda powraca

Gdy w 1999 r. „Fuks” wszedł na ekrany kin, nikt nie zakładał, że będzie to film, który zyska miano kultowego i przejdzie do historii polskiej kinematografii. Stało się jednak inaczej! Polacy pokochali tę komedię i do dziś regularnie powtarzana jest ona w telewizji, za każdym razem docierając do nowych widzów. Kilka pokoleń czekało przez ostatnich 25 lat na kontynuację losów przystojnego, romantycznego i sprytnego Aleksa. I w końcu do tego doszło. Legenda powraca! „Fuks 2” do kin wejdzie już 12 stycznia.

- Nie jest to bezpośrednia kontynuacja. To inna historia, która funkcjonuje w oderwaniu od narracji fabularnej „Fuksa”. Oczywiście, nawiązujemy do pewnej konwencji i atmosfery znanej widzom sprzed lat. Główni bohaterowie „Fuksa” stali się postaciami drugoplanowymi i kibicują młodszemu pokoleniu. Można nawet powiedzieć, że „Fuks 2” jest po części odwróconą historią „Fuksa”. Tamten film opowiadał o nienawiści między ojcem i synem, a ten opowiada o łączącej ich przyjaźni i miłości. Ta odwrócona relacja jest tym, co łączy te filmy - wyjaśnia Maciej Dutkiewicz, reżyser i scenarzysta.

- Chciałem pokazać zmianę pokoleniową, do której doszło na przestrzeni ostatnich 25 lat. Bohater, który kiedyś był synem, dziś musi być już innym ojcem niż jego własny, w innej rzeczywistości. Aczkolwiek, wbrew temu, co można by przypuszczać, w „Fuksie 2” nie jest tak, że ojciec ratuje syna. Dzieje się nieco odwrotnie. To troszeczkę historia à rebours. Ponadto, zależało mi też na tym, by wyeksponować w tym filmie kobiece postaci. A wszystko po to, by pokazać, jak kobiety rządzą tym światem i jak czasem manipulują mężczyznami. To one pociągają za sznurki - dodaje Dutkiewicz.

Obsada filmu

W obsadzie „Fuksa 2” znaleźli się aktorzy doskonale znani widzom z hitu sprzed lat – Maciej Stuhr, Janusz Gajos oraz Tomasz Dedek. Jak zapewnia reżyser, żadnego z nich nie trzeba było namawiać do zagrania w spin-offie kultowej komedii gangsterskiej. Wszyscy, zaraz po tym, jak przeczytali scenariusz, zgodzili się wystąpić w „Fuksie 2”. Na ekranie zobaczymy też nowe postaci. Wcielą się w nie m.in. Maciej Musiał, Paulina Gałązka, Sonia Bohosiewicz oraz Katarzyna Sawczuk.

- Przeprowadziliśmy dość intensywne zdjęcia próbne. Na ich podstawie wybraliśmy najlepszych. W przypadku roli Maćka nie bez znaczenia było też pewne wizualne podobieństwo. Uważam, że Maciej Musiał ma w sobie sporo z młodego Maciej Stuhra. To uwiarygadnia ich filmową relację - zdradza Maciej Dutkiewicz.

Fabuła filmu "Fuks 2"

Mimo, że Maciek (Maciej Musiał) jest bystrym i ogarniętym dwudziestolatkiem, to pieniądze i samochód na randkę musi pożyczyć od taty. Jego ojciec Aleks (Maciej Stuhr) stara się żyć bez większych stresów, choć nie zawsze tak było. Miał skłonność do wpadania w tarapaty – i z gangsterami, i z kobietami. Poprzeczkę zawiesił naprawdę wysoko. Syn odziedziczył po nim brawurowy charakter i zamiłowanie do niebezpiecznych intryg. A wszystko zaczęło się od randki z internetu, która połączyła go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami (Paulina Gałązka i Katarzyna Sawczuk) oraz związanym z nimi wściekłym gangsterem (Cezary Pazura), na którego poluje emerytowany glina (Janusz Gajos), i wciągnęła w grę, której stawką jest wielka kasa oraz jeszcze większa miłość.

Czy w dziesięć dni można wkurzyć trzy piękne kobiety, wykiwać szemranego biznesmena i zdobyć pięć milionów euro? Dołącz do gry i złap fuksa w kinie!

MD/ip

fot. materiały prasowe/Dystrybucja Mówi Serwis

Słowa kluczowe: film, premiera, 2024, obsada, fabuła, polskie komedie 2023

Fuks 2 - zdjęcia z filmu (22)

Fuks 2 - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Fuks 2 - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Fuks 2 - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Fuks 2 - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Fuks 2 - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Boy Kills World
Zwiastun filmu "Boy Kills World": Bill Skarsgard w zwariowanym festiwalu zemsty [WIDEO]

Osierocony, głuchy i niemy bohater w drodze po głowy swoich oprawców.

Żegnajcie laleczki
Na co do kina w weekend [Premiery]

Jakie nowości są już na ekranach kin?

Challengers
Zendaya jako zawodniczka, trenerka i kochanka w filmie "Challengers" [WIDEO]

Nadchodzi nowe dzieło wizjonerskiego reżysera!

Polecamy
Chłopiec z burzy
"Chłopiec z burzy" - Geoffrey Rush w filmie przygodowym [WIDEO]

Zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie.

Obecność 3: Na rozkaz diabła
"Obecność 3: Na rozkaz diabła" już na DVD i Blu-ray

Twórcy biorą na warsztat faktyczną sprawę Arne Cheyenne Johnsona z roku 1981.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Boy Kills World
Zwiastun filmu "Boy Kills World": Bill Skarsgard w zwariowanym festiwalu zemsty [WIDEO]

Osierocony, głuchy i niemy bohater w drodze po głowy swoich oprawców.

Żegnajcie laleczki
Na co do kina w weekend [Premiery]

Jakie nowości są już na ekranach kin?

Popularne
impresjonisci film
Impresjoniści - recenzja

Film pokazuje przebieg wspólnego życia malarza Pierre Bodnarda i jego ukochanej Marthe. Czy warto to zobaczyć?

Premiera światowego widowiska "Amadeus Live" we Wrocławiu [WIDEO]

Wrocławska Hala Stulecia dołączy do elitarnego grona, które zaprezentują to widowisko.