Dzieje się - Kino

Dziewczyna Bonda i księcia Persji u Frearsa

2011-01-04 16:19:01

"Dziewczyna Bonda" to w popkulturze prawdziwa instytucja. Wybór tej, która stanie u boku agenta 007 w kolejnej produkcji o jego przygodach budzi zawsze wielkie emocje i gorące dyskusje. Paradoksalnie jednak tylko nieliczne z nich zrobiły później aktorską karierę (m.in. Kim Basigner). Najczęściej po tym jednym, choć spektakularnym, występie znikały z wielkich ekranów na zawsze. Teraz jednak pojawiła się aktorka, która kiedyś może powiedzieć, że rola "dziewczyny Bonda" była tylko mało istotnym epizodem jej kariery.

Gemma Arterton, bo o niej mowa, pojawiła się u boku Daniela Craiga w "007 Quantum of Solace", ostatniej jak do tej pory odsłonie opowieści o Jamesie Bondzie. W wyścigu o rolę Strawbery Fields, agentki MI6 stojącej u boju 007, pokonała 1500 kandydatek i natychmiast znalazła się w centrum uwagi i świetle jupiterów.

To dzięki roli w Bondzie szybko trafiła na plan kolejnych superprodukcji - "Starcia tytanów" i "Księcia Persji: Piaski czasu". I już te dwie role wystarczyłyby żeby przebić aktorski dorobek większości poprzednich "dziewczyn Bonda".

Arterton jednak, jak zresztą sama przyznaje, potraktowała swoje występy w tych wielkich kinowych hitach jako możliwość szybkiego spłacenia kredytu, który zaciągnęła by studiować w Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej w Londynie. Natomiast jej aktorskie ambicje koncentrują się wokół niezależnych produkcji filmowych - jak choćby wysoko oceniana mroczna opowieść o porwaniu "Uprowadzona Alice Creed" - i teatru.

To właśnie tam została wypatrzona przez asystentkę Stephena Frearsa i polecona do głównej roli w jego najnowszym filmie - "Tamara i mężczyźni".

Gemma od razu zachwyciła twórcę "Niebezpiecznych związków", "Przebojów i podbojów", czy "Królowej", który dziś mówi o niej wprost - "jest cudowna. Dowcipna i bardzo utalentowana".

Sukces jego najnowszej komedii obyczajowej każe podejrzewać, że Arterton najciekawsze role ma dopiero przed sobą (m.in. w filmie "Capa" Michaela Manna). A rola "dziewczyny Bonda" staje się tylko miłym początkiem wielkiej kariery.

Źródło: Gutek Film

Słowa kluczowe: Gemma Arterton tamara i mężczyźni uprowadzona alice creed
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Witalina Bibliw - "Brama"
3. UKRAINA! Festiwal Filmowy: Oto goście festiwalu Warszawa

Do Warszawy przyjadą aktorzy i twórcy filmowi.

Andy Irons: Kissed by God
Kino na fali, czyli Warsaw Surf Film Festival 2018 Warszawa

Organizatorzy przygotowują przegląd filmów surferskich z całego świata.

The Curse of La Llorona
James Wan prezentuje horror "The Curse of La Llorona" [WIDEO]

Producent testuje reżysera "Obecności 3". Zobaczcie zwiastun!

Polecamy
Co z drugą częścią "Forresta Gumpa"?
Co z drugą częścią "Forresta Gumpa"?

Akcja drugiej części przeboju kinowego z 1994 roku miała rozpocząć się dwie minuty po zakończeniu pierwszej części, kiedy Forrest czeka na ławce na powrót syna ze szkoły.

Rozważania przy połówce
Rozważania przy połówce

Za nami półmetek festiwalu ERA Nowe Horyzonty. Do tej pory sceny oralnego seksu przeplatały się na ekranie z dialogami o jedzeniu szpinaku, patroszeniu ryb i seksualnych fantazjach z nosorożcem w roli głównej. Czy w tym zawiera się definicja nowych horyzontów?

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Witalina Bibliw - "Brama"
3. UKRAINA! Festiwal Filmowy: Oto goście festiwalu Warszawa

Do Warszawy przyjadą aktorzy i twórcy filmowi.

Andy Irons: Kissed by God
Kino na fali, czyli Warsaw Surf Film Festival 2018 Warszawa

Organizatorzy przygotowują przegląd filmów surferskich z całego świata.