Dzieje się - Kino

Dolnośląskie Centrum Filmowe otwiera się już 6 czerwca

2020-05-28 14:43:55

Dolnośląskie Centrum Filmowe wznawia pracę wszystkich swoich kin juz od 6 czerwca 2020. Po trzech miesiącach przerwy widzowie ponownie zasiądą w fotelach przed wielkim ekranem. Trwają intensywne prace przygotowawcze, które mają zapewnić gościom DCF-u poczucie bezpieczeństwa i komfort oglądania filmów.

Dolnośląskie Centrum Filmowe

DCF otwiera się po kwarantannie

Wszystkie kina należące do Dolnośląskiego Centrum Filmowego zostaną ponownie otwarte 6 czerwca. Od tego dnia, zgodnie z rozporządzeniem administracji rządowej, wycofane zostają restrykcje dotyczące branży kinowej. Konieczne będzie przestrzeganie wytycznych sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa widzów i pracowników.

- Intensywnie pracujemy nad tym, aby wszyscy mogli czuć się w naszych kinach bezpiecznie i komfortowo. To dla nas niezwykle ważne. Cieszymy się, że możemy ponownie wznowić naszą działalność, ale zachowujemy przy tym pełną ostrożność i rozwagę. Przygotowania do przywrócenia naszej aktywności trwają już od dwóch tygodni. Wdrażamy specjalne procedury bezpieczeństwa higienicznego nie tylko zgodne z wytycznymi ministerstwa, ale też wykraczające poza nie. Chcemy, żeby wszyscy czuli, że mogą bez obaw odwiedzić nasze kina - mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Jakie będą procedury sanitarne?

Zgodnie z wytycznymi rządowymi obsługa kin będzie pracować w maseczkach albo przyłbicach, przy kasach staną przegrody, regularnie odkażane będą fotele, stoliki, poręcze, klamki i wszelkie inne powierzchnie, z którymi będą się stykać widzowie. Sale będą wypełniane maksymalnie do połowy, wietrzone po każdym seansie, widzowie będą mogli uczestniczyć w seansach w maseczkach, a wybór miejsca na widowni będzie się odbywał z zachowaniem odpowiedniego dystansu.

6 czerwca ruszą wszystkie kina instytucji, a więc „DCF” we Wrocławiu, „Apollo” w Wałbrzychu, „Piast” w Legnicy, „Pionier” w Żarach, „Lot” w Jeleniej Górze i „Wawel’ w Lubaniu.

- Na początku na pewno nie wrócimy z pełną ofertą, jaką proponowaliśmy widzom przed wybuchem pandemii. Jestem optymista, ale rzeczywistość oceniam realistycznie. W pierwszym tygodniu zaproponujemy dwa seanse dziennie we wszystkich kinach jednosalowych i 6 seansów dziennie w DCF-ie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i przeprowadzenia niezbędnych zabiegów higienicznych konieczne będą dłuższe przerwy między seansami. Przyglądamy się też propozycjom dystrybutorów, zaczynamy układać repertuary we wszystkich naszych kinach. Podamy je z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Od jutra zaczynamy również działania informacyjne i promocyjne - dodaje Perduta.

DCF w czasie pandemii koronawirusa

Kina Dolnośląskiego Centrum Filmowego były zamknięte przez niemal 3 miesiące. W tym czasie instytucja zaproponowała cały szereg działań online dla swoich widzów. DCF jako pierwszy w Polsce zorganizował festiwal filmowy online w czasie pandemii. Filmy pokazywane na Long Story Short Film Festiwal były oglądane ponad 21 tysięcy razy. Online dostępne były między innymi spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego, Młodzieżowego Klubu Filmowego, aktorskie czytania, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, filmowe spacery po Wrocławiu i wiele innych. Widzowie i znani wrocławianie dzielili się na łamach DCF-u swoimi kinowymi wspomnieniami.

Pandemiczna przerwa posłużyła też do realizacji wielu projektów modernizacyjnych, w szczególności w kinach poza Wrocławiem. Wyremontowano kino „LOT” w Jeleniej Górze i „Piast” w Legnicy. Stworzono nowe strony internetowe i wdrożono systemy internetowej sprzedaży biletów dla wszystkich kin poza Wrocławiem, z powodzeniem przygotowano wnioski o realizację kolejnych zadań inwestycyjnych.

ip

fot. materiały prasowe DCF

 

Słowa kluczowe: DCF, Wrocław, otwarcie kin, 2020, pokazy, seanse, nowe zasady
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kino Kobiet w Heliosie
Powraca cykl Kino Kobiet w Heliosie

Połączenie wyjątkowych pokazów, fantastycznej atmosfery i licznych atrakcji tylko dla pań.

Javicia Leslie
Javicia Leslie z główną rolą w serialu "Batwoman"

Aktorka zastępuje Ruby Rose, która odchodzi z serialu The CW.

Polecamy
Powiększa się obsada "50 twarzy Greya"
Powiększa się obsada "50 twarzy Greya"

Rita Ora, 23-letnia brytyjska wokalistka, dołączyła do obsady "50 twarzy Greya".

Definitywny koniec "Gotowych na wszystko"
Definitywny koniec "Gotowych na wszystko"

Fani produkcji "Gotowe na wszystko" niestety nie mają powodów do radości. Producent Marc Cherry zapewnia, że nie będzie kontynuacji serialu, ani w postaci filmu, ani spin-offu.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Kino Kobiet w Heliosie
Powraca cykl Kino Kobiet w Heliosie

Połączenie wyjątkowych pokazów, fantastycznej atmosfery i licznych atrakcji tylko dla pań.

Javicia Leslie
Javicia Leslie z główną rolą w serialu "Batwoman"

Aktorka zastępuje Ruby Rose, która odchodzi z serialu The CW.

Konkurs Ziaja