Kino
Wystawa na ekranie: Teatro alla Scala - cudowna świątynia opery

Wystawa na ekranie: Teatro alla Scala - cudowna świątynia opery

  • 2018-05-21, , godzina 18:00
  • od 25zł do 35zł
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

Film został poświęcony jednej z najbardziej ekskluzywnych świątyń muzyki i sztuk scenicznych na świecie. To miejsce, w którym sztuka operowa jest tworzona i wykonywana od 250 lat.

Film opowiada historię teatru, który bardziej niż jakikolwiek inny na świecie związany jest z największymi nazwiskami w historii muzyki. Na jego deskach śpiewały sławy operowe, takie jak: Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Arturo Toscanini, Maria Callas, Luchino Visconti, a w ostatnich latach Claudio Abbado i Riccardo Muti. Wszyscy występujący na scenie legendarnego teatru mają poczucie sacrum, miejsca wyjątkowego. Opowiedzą o tym dyrygenci Daniel Barenboim i Riccardo Chailly, śpiewacy Mirella Freni i Plácido Domingo, tancerze Carla Fracci i Roberto Bolle oraz dyrektorzy generalni i dyrektorzy artystyczni Scali: Pereira, Lissner i Fontana.

Jak mówią autorzy filmu, Luca Lucini i Silvia Corbetta: „Jasne było, że jeśli chcemy odkryć tajemnice prawie 250 lat historii Teatro alla Scala, musimy opowiedzieć historię tego, czym naprawdę jest Scala. To fabryka emocji”.

Realizatorzy twierdzą, że przez cały czas istnienia teatru wszystkie emocje wywoływane przez piękno opery niejako wsiąkały w kurtynę, podłogę i fotele na widowni, i co wieczór, gdy gasną światła, są na nowo przywoływane. W podróż w czasie zabierze nas narrator Sandro Lombardi oraz włoscy aktorzy, którzy wcielają się w postaci sławnych wydawców, ale i pracowników opery współtworzących jej sukces. Bebo Storti wystąpi w roli impresaria Domenica Barbaji. Francesca Inaudi wcieli się w rolę Marietty Ricordi – spadkobierczyni rodu wydawców. Giuseppe Cederna zagra inżyniera Giuseppe Colombo, który to zelektryfikował La Scalę, a Gigio Alberti librecistę Luigi’ego Illicę. Andrea Bosca natomiast wystąpi jako konsjerż Grand Hotel w Mediolanie.

Wystawę zobaczymy 21 maja 2018 r. o godzinie 18:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Zabrze.


Ceny biletów:
•    Warszawa – 35 zł normalny, 30 zł ulgowy, 30 zł grupowy(pow. 15 os.), 25 zł szkolny (pow. 30 uczniów);
•    Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Wrocław – 33 zł normalny, 28 zł ulgowy, 28 grupowy (pow. 15 os.), 25 zł szkolny (pow. 30 uczniów);
•    pozostałe miasta – 30 zł normalny, 25 zł ulgowy, 25 zł grupowy (pow 15 os.), 25 zł szkolny (pow. 30 uczniów).

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
CÃłrka trenera - teledysk
Braciak, Buzek, Bruchnicka i Żurawski w teledysku do "Córki trenera" [WIDEO]

Gwiazdy obsady tańczą i śpiewają w teledysku promującym film.

Kobiety mafii 2
Przed nami Mini Maraton z "Kobietami Mafii" w kinach Helios

Premierowo zobaczymy film sensacyjny "Kobiety mafii 2".