Kino
Wszyscy moi synowie - spektakl w Multikinie

Wszyscy moi synowie - spektakl w Multikinie

  • 2020-03-05, , godzina 19:00
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

W pierwszy czwartek marca Multikino zaprezentuje kolejny z premierowych spektakli teatralnych: tym razem na ekranach wybranych kin sieci będzie można zobaczyć spektakl „Wszyscy moi synowie” na podstawie sztuki Arthura Millera. W rolach głównych Bill Pullman („Dzień niepodległości”, nagrodzona w Gdyni „Ukryta gra”) i Sally Field („Stalowe magnolie”, „Forrest Gump”, „Pani Doubtfire”, „Lincoln”). Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach projektu MultiCulture Britain.

Tekst sztuki Miller oparł na prawdziwych wydarzeniach. W latach 40. XX wieku na jaw wyszły zaniedbania i malwersacje w jednej z amerykańskich firm produkujących silniki lotnicze przeznaczone do celów wojskowych. W wyniku nielegalnych działań do amerykańskiej armii trafił wadliwy sprzęt. Trzech oficerów lotnictwa zostało skazanych i zwolnionych ze służby.

To właśnie zaczerpnięte z tej sprawy wątki Miller połączył z inspiracjami Ibsenowskimi. Z jednej z najbardziej znanych sztuk Henryka Ibsena – „Dzika kaczka” – amerykański dramaturg zaczerpnął motyw dwóch partnerów biznesowych, z których tylko jeden ponosi konsekwencje nielegalnych i nieetycznych działań firmy; pożyczył również ideę moralnej doskonałości bohatera jako źródła jego problemów.

Amerykańskie małżeństwo Kellerów poznajemy w 1947 roku. Zbudowali dom, wychowali dwóch synów i prowadzą dobrze prosperujący biznes. Spokojne życie Joego i Kate zacznie się jednak powoli rozpadać, gdy na ich drodze pojawi się tajemnicza postać z przeszłości. Na jaw wyjdzie ukrywana przez lata prawda, cena amerykańskiego snu okaże się dla bohaterów za wysoka.
W obsadzie wyreżyserowanego przez Jeremy’ego Herrina (NT Live: This House, People, Places&Things) spektaklu oprócz Sally Field i Billa Pullmana znaleźli się również, znana z roli królowej Wiktorii w serialu BBC Victoria, Jenna Coleman oraz, uwielbiany za rolę Merlina w młodzieżowej produkcji tej samej stacji pt. Merlin, Colin Morgan.

Na spektakl „Wszyscy moi synowie” zapraszamy już w czwartek, 5 marca o godz. 19:00 do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Smok Åźyczeń
Smok życzeń - recenzja

Współczesny chiński "Alladayn", pełen pouczających lekcji.

Miasto
Klimatyczne sceny i ciemne uliczki w zwiastunie "Miasta" z Topą i Więckiewiczem [WIDEO]

Zobacz, jak prezentuje się sceneria debiutu fabularnego Marcina Sautera.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!