Kino
Undine - pokaz przedpremierowy online

Undine - pokaz przedpremierowy online

  • 2020-11-26, , godzina 20:30
  • 12zł/15zł
  • e-kinopodbaranami.pl

Opis

Kino Pod Baranami zaprasza do swojej wirtualnej sali e-kinopodbaranami na specjalny, przedpremierowy pokaz nagrodzonego na MFF w Berlinie filmu Undine Christiana Petzolda. Ponadto, już od 20 listopada, na tej samej platformie, pojawi się kolekcja “Focus na Niemcy” oferująca wszystkim zainteresowanym niemiecką kinematografią długą listę intrygujących propozycji filmowych.

W ramach jednorazowego, przedpremierowego pokazu, na platformie e-kinopodbaranami.pl zagości Undine - najnowsze dzieło cenionego reżysera Christiana Petzolda (Barbara, Feniks, Tranzyt). Wyróżniony na MFF w Berlinie film, skupia się wokół pracującej na berlińskiej wyspie muzeów historyczki - jedynie na pozór prowadzącej zwykłe, monotonne życie. W jej roli wystąpiła znakomita młoda niemiecka aktorka Paula Beer, znana polskim widzom m.in. z filmów Obrazy bez autora, Frantz i Wilcze echa.

Do pokazu dołączyć mogą również studenci, oglądający filmy w ramach wirtualnego Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Projekcję dla studentów poprzedzi prelekcja, a po pokazie odbędzie się dyskusyjne spotkanie online.

Ponadto, już od 20 listopada na platformie e-kinopodbaranami.pl zagości kolekcja filmowa Focus na Niemcy, prezentująca kino niemieckie w najlepszym wydaniu: wyróżnione prestiżowymi nagrodami, różnorodne gatunkowo i tematycznie, nie uciekające przed trudnymi tematami.

Listę nagrodzonych tytułów dostępnych w ramach kolekcji otwiera pulsujący wściekłością Błąd systemu, w którym dziewięcioletnia Benni buntuje się przeciwko odczłowieczonym, biurokratycznym procedurom. Nominowane do Oscara Obrazy bez autora to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o losach rozdartego artysty, obejmująca wszystkie najważniejsze wydarzenia XX-wiecznej historii Niemiec. Uhonorowane Złotym Globem W ułamku sekundy to film polityczny najwyższej próby, spoglądający na walącą się w gruzy Europę, wstrząsaną konfliktami i terroryzmem.

Do czasów II wojny światowej cofa się Tranzyt – niemiecko-francuska koprodukcja, porównująca losy ówczesnych uchodźców ze współczesnym kryzysem migracyjnym. Wiele wspólnego z wojennym koszmarem ma także Labirynt kłamstw – rozgrywający się w latach 50. dramat sądowy, w którym młody i niepokorny prokurator bada sprawę byłego strażnika z Auschwitz, uczącego w lokalnej szkole.

Uciekać od trudów rzeczywistości próbuje ekscentryczny Toni Erdmann, którego ekscesy oszałamiają umęczoną korporacyjnym drylem córkę. Grająca ją Sandra Hüller pojawia się także w filmie Walc w alejkach, przedstawiającym surrealistyczne perypetie pracowników wielkiego supermarketu.

 

BILETY: 

15 zł

Zniżka dla studentów na film Undine: 12 zł

Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy na Facebooku: Nocnik online.

 

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Portret kobiety w ogniu
Z perspektywy kobiet - studencki przegląd filmowy w kinie DCF Wrocław

6 i 7 marca widzowie zobaczą filmy, które z różnych perspektyw odsłaniają kobiece fascynacje, problemy i emocje.

Dziedzictwo Jowisza
"Dziedzictwo Jowisza" - nadchodzi serial na podstawie komiksu o superbohaterach [WIDEO]

Ekranizacja komiksów Marka Millara i Franka Quitely'ego zadebiutuje w maju tego roku.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!