Kino
The Met Live in HD w Multikinie: Marnie

The Met Live in HD w Multikinie: Marnie

  • 2018-11-10, , godzina 18:55
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

The Metropolitan Opera i Multikino zapraszają na transmisję dzieła amerykańskiego kompozytora i aranżera Nica Muhly’ego - „Marnie”. Pokaz odbędzie się 10 listopada o godz. 18:55 w wybranych kinach sieci Multikino.
 
Coraz częściej libretta nowych oper inspirowane są wielkimi dziełami filmowymi. Tak jest też w przypadku „Marnie”, opery amerykańskiego kompozytora i aranżera Nica Muhly’ego. Treść opiera się na thrillerze Alfreda Hitchcocka z 1964 roku, zainspirowanym z kolei powieścią Winstona Grahama.

Marnie Edgar, piękna złodziejka, wdaje się w romans z Markiem Rutlandem. Mężczyzna wie, kim tak naprawdę jest kobieta i choć sam padł jej ofiarą, postanawia jej pomóc. Bohaterowie pobierają się, jednak happy end nie jest możliwy ze względu na zagmatwaną przeszłość Marnie – szantażowanej, a przy tym autodestrukcyjnej postaci.
Premiera zostanie przygotowana w koprodukcji z English National Opera, gdzie w 2017 roku odbyła się prapremiera dzieła.

„Marnie” zostanie zaprezentowana w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Olsztyn, Poznań – Malta, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Włocławek oraz Zabrze.

Przedstawienie z polskimi napisami będzie transmitowane w jakości obrazu HD i dźwięku DD Surround.

Czas trwania ok. 3 godz. 5 min.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane