Kino
"Porgy i Bess" w Multikinie

"Porgy i Bess" w Multikinie

  • 2020-02-01, , godzina 18:55
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

Na ten tytuł wielu miłośników opery czekało od początku sezonu. Po raz pierwszy na żywo do kin i dopiero drugi raz na scenie The Metropolitan Opera – „Porgy i Bess” Gershwina: w wybranych kinach sieci Multikino już w sobotę, 1 lutego o godz. 18:55.  
 
Lato powoli dobiega końca; w Południowej Karolinie leniwy rytm upalnego wieczoru przerywa zbrodnia. To jednak dopiero początek całej historii i uczucia, które połączy dwójkę tytułowych bohaterów. Losy mieszkańców osiedla Catfish Row w Charleston są pełne przemocy i dramatycznych zwrotów akcji. Piękna Bess, po aresztowaniu jej ukochanego Crowna, oddaje się pod opiekę zakochanego w niej biednego kaleki Porgy’ego. Okaże się, że ten w imię miłości zdolny jest zarówno do zbrodni, jak i do największych poświęceń.

Na scenie The Metropolitan Opera „murzyńska opera” Gershwina pojawia się dopiero drugi raz, w kinach nie prezentowano jej nigdy wcześniej. Transmisja 1 lutego to gratka nie tylko dla operomaniaków – nie usłyszymy wyłącznie muzyki klasycznej, wybrzmi zarówno jazz, jak i blues –„Porgy i Bess” imponuje muzycznym rozmachem.

To zresztą właśnie z tej opery pochodzi jeden z największych przebojów Gershwina (znanego też jako kompozytor „Błękitnej rapsodii” i muzyki filmowej) – kołysanka „Summertime”, interpretowana na tysiące sposobów przez największe gwiazdy sceny jazzowej, soulowej i pop. W Multikinie będzie można usłyszeć ją na żywo w wykonaniu najjaśniejszych operowych gwiazd. Na transmisję „Porgy i Bess”, prosto z Met, zapraszamy już 1 lutego o godz. 18:55 do kin sieci Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Malta), Szczecinie, Warszawie (Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy, Multikino Targówek), Włocławku i Zabrzu.

Czas trwania: ok. 250 minut.


Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Kino Kobiet w Heliosie
Powraca cykl Kino Kobiet w Heliosie

Połączenie wyjątkowych pokazów, fantastycznej atmosfery i licznych atrakcji tylko dla pań.

Javicia Leslie
Javicia Leslie z główną rolą w serialu "Batwoman"

Aktorka zastępuje Ruby Rose, która odchodzi z serialu The CW.

Konkurs Ziaja