Kino
Monodram Phoebe Waller-Bridge "Fleabag. Szmata"

Monodram Phoebe Waller-Bridge "Fleabag. Szmata"

  • 2020-10-08, , godzina 19:00
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

Październik to w teatralnym repertuarze Multikina czas hitowych premier. Pierwszą z nich będzie monodram Phoebe Waller-Bridge „Fleabag. Szmata”. Spektakl, który stał się pierwowzorem kultowego serialu będzie można zobaczyć premierowo w Multikinie już w czwartek, 8 października o godz. 19:00.

Przebojowy i obsypany nagrodami (m. in. Złote Globy, Emmy, BAFTA) serial „Fleabag” nie zaistniałby, gdyby nie monodram Phoebe Waller-Bridge (także zresztą licznie nagradzany). To właśnie przezabawny spektakl „Fleabag. Szmata” stał się inspiracją dla głośnego serialu BBC o tym samym tytule, który grono wiernych fanów zyskał również w Polsce.

Napisany i zagrany przez Phoebe Waller-Bridge (współtwórczynię m. in. „Obsesji Eve”) monodram podbił serca widzów kreacją głównej bohaterki oraz nonkonformistycznym spojrzeniem na codzienne perypetie współczesnej trzydziestolatki. Bilety na spektakl w Nowym Jorku i Londynie wyprzedały się na pniu. 8 października o godz. 19:00 ten najzabawniejszy spektakl („New Yorker”) będzie można zobaczyć w Multikinie.


Na spektakl „Fleabag. Szmata” zapraszamy do następujących kin sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Młociny, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze. Drugi raz przedstawienie zostanie zaprezentowane 19 listopada, również o godz. 19:00.

W październiku w Mutikinie na widzów czeka jeszcze jedna teatralna premiera: „Uśmiechnij się, póki czas” („Present Laughter”) to przezabawna, odważna komedia Noëla Cowarda w reżyserii Matthew Warchusa. Z wcześniejszą premierą łączy ją Andrew Scott – aktor znany m. in. z „Sherlocka” BBC, który w serialu „Fleabag” fenomenalnie zagrał nieobojętnego głównej bohaterce księdza, tym razem wcieli się w rolę… aktora przechodzącego kryzys wieku średniego. Tę tyleż przezabawną, co skłaniającą do refleksji komedię będzie można zobaczyć w Multikinie już 22 października i 26 listopada o godz. 19:00.


Spektakle prezentowane są w ramach projektu MultiCulture Britain: wspólnego przedsięwzięcia British Council i Multikina, w ramach którego na ekranach kin sieci można oglądać najciekawsze brytyjskie spektakle i koncerty.

Patronami medialnymi spektakli teatralnych w Multikinie są: ZWIERCIADŁO, SENS, e-teatr.pl, TerazTeatr.pl.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na multikino.pl .
Szczegóły na www.multikino.pl.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Olivia Colman and Tobias Menzies
The Crown - recenzja 4. sezonu serialu

Czy warto obejrzeć nową odsłonę opowieści o panowaniu brytyjskiej królowej?

Bal - film 2020 Netflix
Meryl Streep, James Corden i Nicole Kidman w zwiastunie filmu "Bal" [WIDEO]

Najnowsza produkcja Ryana Murphy'ego zadebiutuje już 11 grudnia!

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!