Kino
Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie: Vice

Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie: Vice

  • 2019-04-27, , godzina 19:30
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

27 kwietnia 2019 o godz. 19:30 w cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” zobaczymy "Vice" - najnowszy film nagrodzonego Oscarem Adama McKaya.
 
„Vice” to zrealizowana z epickim rozmachem historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. „Vice” to także wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale'a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George'a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.
 
Reżyser i scenarzysta Adam McKay jest znany ze stosowania niekonwencjonalnych technik opowiadania, które wykorzystywał w swoich poprzednich filmach – twórca mieszał fabułę z dokumentem, wplatał nietypowe chwyty narracyjne i zmieniał niespodziewanie tonację opowiadania. W najnowszym filmie znalazła się na przykład scena w sypialni Cheneya i jego żony, w której oboje mówią pentametrem... Niektórzy porównują ironiczny humor i często sarkastyczny ton reżysera do dawnych dokonań Roberta Altmana. McKay uważany jest niemal za modelowego hollywoodzkiego liberała, ale pracując nad najnowszym filmem sugerował wyraźnie, że zrezygnuje z ostrych form satyry na rzecz obrazu bardziej realistycznego.
 
Nowy film McKaya to refleksja nad uniwersalnymi mechanizmami władzy, ukazana w odniesieniu do nieodległej politycznej historii USA. Reżyser i scenarzysta mówił o filmie m. in.: – Jestem przekonany, że kino, jak dotąd, niewiele opowiedziało na temat epoki, w której chwyty rodem z reklamy, rozbuchany marketing polityczny, manipulacja i dezinformacja zaczęły odgrywać kluczową rolę w naszej polityce. Dick Cheney był w centrum tych przemian.
 
Na „VICE” w ramach cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” zapraszamy już 27 kwietnia i 6 maja o godzinie 19:30 do kin sieci Multikino w: Warszawie ( kina na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (Multikino Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.
 
Cykl „Mistrzowie Kina Mastercard” to ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji. Każda projekcja będzie poprzedzona premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Niezwykła propozycja
Grand Prix Dolnego Śląska 2019 dla filmu "Niezwykła propozycja"

Poznaliśmy laureatów wrocławskiej edycji 16. Millennium Docs Against Gravity!

Ja teraz kłamię
"Ja teraz kłamię" - tłum polskich gwiazd w przewrotnej grze

Najnowszy film Pawła Borowskiego w kinach już od 28 czerwca!