Kino
Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie: Lighthouse

Mistrzowie Kina Mastercard w Multikinie: Lighthouse

  • 2019-12-16, , godzina 19:30
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

16 grudnia o godz. 19:30 Multikino pokaże głośny tytuł „Lighthouse”. Nowe dzieło Roberta Eggersa – reżysera zaskakującego horroru „Czarownica. Bajka ludowa z nowej Anglii” („The Witch”). Film świetnie przyjęto m. in. na festiwalach w Cannes i Toronto, ostatnio wiele emocji wzbudził także na wrocławskim American Film Festival.

O ile „The Witch” można uznać za film z nurtu „dark feminine”, o tyle „Lighthouse” eksploruje ciemne instynkty męskości. Myśl o filmie, którego miejscem akcji będzie latarnia pojawiła się w głowie Eggersa na długo przed napisaniem scenariusza. Zainspirowała go tragiczna historia z 1801 roku: dwóch Walijczyków, obaj o imieniu Thomas, utknęło w latarni morskiej podczas niewiarygodnego sztormu. Starszy Thomas zginął w wypadku, co doprowadziło młodszego do szaleństwa  – bał się, że zostanie uznany winnym tragedii. – To nie jest ta historia – mówi Eggers – Ale ta opowieść rzeczywiście była inspiracją.

Pierwotny pomysł na film zaczął ewoluować i z małej, klimatycznej opowiastki stał się opowieścią –pełną tajemniczej atmosfery, mitologicznych odniesień i sił nadprzyrodzonych, które stały się tłem dla pojedynku bohaterów. Latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się nie tylko z gigantycznymi siłami natury i sobą nawzajem; stają także twarzą w twarz ze swoimi najgorszymi cechami i z własną przeszłością – uwodzeni tajemniczą mocą światła latarni stopniowo osuwają się w szaleństwo.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Kino Kobiet w Heliosie
Powraca cykl Kino Kobiet w Heliosie

Połączenie wyjątkowych pokazów, fantastycznej atmosfery i licznych atrakcji tylko dla pań.

Javicia Leslie
Javicia Leslie z główną rolą w serialu "Batwoman"

Aktorka zastępuje Ruby Rose, która odchodzi z serialu The CW.

Konkurs Ziaja