Kino
Jimi Hendrix: Electric Church w Multikinie

Jimi Hendrix: Electric Church w Multikinie

  • 2019-03-28, , godzina 20:00
  • od 25zł do 29zł
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

Muzyczny dokument "Electric Church" opowiada o występie zespołu Jimi Hendrix Experience w roli headlinera Drugiego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Pop w Atlancie - imprezy znanej później jako "Woodstock Południa".
 
Obecność Jimiego Hendriksa sprawiła, że festiwal został okrzyknięty jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych sezonu. "Electric Church" zawiera wywiady z kolegami z zespołu Hendriksa, czyli Billym Coksem oraz nieżyjącym już Mitchem Mitchellem. Wypowiadają się także między innymi: Paul McCartney, Steve Winwood, Rich Robinson, Kirk Hammett, Derek Trucks, Susan Tedeschi. "Electric Church" zawiera niesamowite występy na żywo i rzadkie fragmenty wywiadów z Jimim Hendriksem. "Stone Free", "Purple Haze", "All Around The Watchtower", "Foxy Lady", "Hey Joe" - widzowie Multikina zobaczą i usłyszą wykonania między innymi tych hitów z bogatego katalogu artysty.
 
Paul McCartney bez ogródek przyznaje się do wielbienia Jimiego Hendriksa. "Wszyscy graliśmy na gitarze. Wszyscy trochę wiedzieliśmy, o co w tym chodzi. Ale on wydawał się wiedzieć więcej niż my", mówi eks-Beatles.
 
Występ Jimiego Hendriksa wraz zespołem na Drugim Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Pop w Atlancie znaczył wiele nie tylko na poziomie muzycznym, ale także pod względem społeczno-politycznym. Przed festiwalem zakładano, że prowincjonalna publiczność nie odniesie się z sympatią do "długowłosych" kapel, a jednoczesny występ białych i kolorowych muzyków się nie uda. Organizatorzy festiwalu w Atlancie postanowili zmienić to przeświadczenie. Muzyka Hendriksa i jej przekaz uniwersalnej miłości czyniły go idealnym wyborem na headlinera i faktycznie Jimi Hendrix Experience był pierwszym zespołem zaproszonym do występu.
 
Czas trwania: 90 min.
Produkcja: USA 2019
Napisy: polskie
Dystrybucja: Abramorama
 
„Jimi Hendrix: Electric Church” będzie można zobaczyć 28 marca 2019 roku o godz. 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań 51, Szczecin, Warszawa – Targówek, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrzu.

Ceny biletów:
Warszawa: 29 zł
Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań 51, Szczecin, Wrocław: 27 zł
Zabrze: 25 zł
 

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Topielisko. Klątwa La Llorony
Helios zaprasza na Maraton Horrorów z La Lloroną

Premierowo zobaczymy film "Topielisko. Klątwa La Llorony".

Erasmus - obywatele Europy
Znamy wydarzenia towarzyszące 16. odsłony Millennium Docs Against Gravity Wrocław

W programie festiwalu znalazły się także liczne spotkania z twórcami, zajęcia i dyskusje.