Kino
"Jezioro łabędzie" z Teatru Bolszoj w Multikinie

"Jezioro łabędzie" z Teatru Bolszoj w Multikinie

  • 2020-02-23, , godzina 16:00
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

Baletowe arcydzieło do muzyki Piotra Czajkowskiego, w wykonaniu Teatru Bolszoj będzie można zobaczyć na żywo w ostatnią niedzielę lutego w wybranych kinach sieci Multikino.
 
„Jezioro łabędzie” to dziś jeden z najchętniej oglądanych baletów świata – kolejne inscenizacje cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Trudno uwierzyć, że moskiewska premiera tego baletowego przeboju w 1877 roku okazała się całkowitą klapą. Nie było to jednak to „Jezioro łabędzie”, które miłośnicy baletu na całym świecie uważają za arcydzieło arcydzieł. Poklask zdobyła dopiero zaprezentowana w Petersburgu osiemnaście lat później wersja choreograficzna Mariusa Petipy – to ona do dziś istnieje na wszystkich liczących się scenach baletowych w rozmaitych wersjach i przeróbkach. W niemal wszystkich wariantach niezmienną częścią „Jeziora łabędziego” pozostają słynne „białe” akty, czyli akt II i IV, w których tancerki odgrywające role łabędzi występują w białych tiulowych spódniczkach – paczkach. Co ciekawe, autorem tych najbardziej rozpoznawalnych fragmentów, wykonywanych przez tańczące łabędzie jest nie sam Petipa, ale jego uczeń Lew Iwanow.

Widowiskowe „Jezioro łabędzie” będzie można zobaczyć na żywo już w niedzielę, 23 lutego o godz. 16:00. Transmisję prosto z Moskwy pokażą kina sieci Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Malta i Multikino Stary Browar), Szczecinie, Warszawie (Multikino Targówek, Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy), Zabrzu.

23.02.2020 | niedziela | 16:00 | TRANSMISJA HD | nowa obsada
Jezioro łabędzie
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa
Organizator: Multikino S.A.
Producent: Pathé Live
Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl

Przedstawienie trwa około 2 godziny i 45 minut.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
The Old Guard
The Old Guard - recenzja

Charlize Theron jako liderka grupy nieśmiertelnych najemników. Czy warto zobaczyć?

Nędznicy
"Nędznicy" - nagradzany debiut Ladja Ly już na VOD

Sprawdź, gdzie zobaczyć ten francuski film online!

Konkurs Ziaja