Kino
Ikar. Legenda Mietka Kosza - wirtualny pokaz z audiodeskrypcją

Ikar. Legenda Mietka Kosza - wirtualny pokaz z audiodeskrypcją

  • 2020-12-16, , godzina 20:00
  • www.e-kinopodbaranami.pl

Opis

16 grudnia, Kino Pod Baranami i Fundacja Dla Kina zapraszają do udziału w bezpłatnym, wirtualnym seansie filmu Macieja Pieprzycy Ikar. Legenda Mietka Kosza. Pokaz, będący częścią cyklu „Otwarte E-Kino”, odbędzie się na platformie www.e-kinopodbaranami.pl. Film będzie dostępny w wersji z audiodeskrypcją oraz napisami dla niesłyszących. Wydarzenie bezpłatne!

 

Obsypany nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Ikar. Legenda Mietka Kosza to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia zapomnianego muzyka jazzowego, który choć pozostawił po sobie zaledwie jeden album, stał się prawdziwą legendą dla fanów jazzu. Mieczysław Kosz, niewidomy pianista i mistrz improwizacji, wystąpił na prestiżowym festiwalu w Montreux, grał w paryskich klubach oraz najlepszych salach koncertowych. Równocześnie, podobnie jak wielu innych wybitnych twórców, przez całe życie walczył z wewnętrznymi demonami i samotnością. 

 

Najnowsze dzieło Macieja Pieprzycy, twórcy filmów Chce się żyć oraz Jestem mordercą, to opowieść o sile, jaką daje pasja oraz paradoksie, jakim była kariera Kosza. Odkryty dla świata wzleciał niczym tytułowy Ikar, by zaraz potem spać i pogrążyć się w zapomnieniu. 

 

W postać Kosza wcielił się fenomenalny Dawid Ogrodnik, nagrodzony na Festiwalu w Gdyni za najlepszą pierwszoplanową rolę męską. Na ekranie towarzyszą mu także Piotr Adamczyk, Jowita Budnik, Justyna Wasilewska i Jacek Koman. Nad stroną muzyczną filmu czuwał Leszek Możdżer, od dawna starający się przywrócić pamięć o Mieczysławie Koszu. W filmie nie zabrakło ciekawych aranżacji znanych i popularnych utworów (takich jak Take the A Train, San Francisco, Kasztany, Cała jesteś w skowronkach) oraz wielu brawurowych jazzowych improwizacji. 

 

Film Ikar. Legenda Mietka Kosza będziedostępny z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Portret kobiety w ogniu
Z perspektywy kobiet - studencki przegląd filmowy w kinie DCF Wrocław

6 i 7 marca widzowie zobaczą filmy, które z różnych perspektyw odsłaniają kobiece fascynacje, problemy i emocje.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!