Kino
Filmowa majówka online w E-Kinie Pod Baranami

Filmowa majówka online w E-Kinie Pod Baranami

  • 2021-04-30, do 2021-05-03
  • Wydarzenie online

Opis

Prognozy pogody na długi weekend nie są zbyt entuzjastyczne. Kino Pod Baranami zaprasza więc na platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie na widzów czeka specjalna majówkowa oferta pod hasłem Czasem słońce, czasem deszcz. To dwa zestawy filmowe, silnie powiązane z pogodową aurą, w których coś dla siebie znajdą zarówno spragnieni wiosennego słońca, jak i ci poszukujący filmów korespondujących z padającym za oknem deszczem. Oba dostępne będą w promocyjnej cenie. Ponadto, do biblioteki E-Kina dołączą nowe tytuły: eklektyczny wyraz miłości do kina Have You Seen My Movie?, dokument o rowerowym nomadzie Nie dojechać nigdy (dostępny wraz z zapisem sesji Q&A) oraz osadzeni w realiach zimnej wojny Słudzy

ZESTAW SŁONECZNY został przygotowany z myślą o widzach tęskniących za słońcem, błękitnym niebem i wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Wchodzące w jego skład filmy aż ociekają wiosenno-letnią energią i są pełne ciepłych, jasnych barw. Rozgrywają się w rozmaitych zakątkach świata: na spalonych słońcem amerykańskich bezdrożach (American Honey), pełnej niesamowitości włoskiej prowincji (Szczęśliwy Lazzaro) oraz w malowniczej Toskanii (Zwariować ze szczęścia). 

ZESTAW DESZCZOWY to propozycja dla wszystkich chcących dopasować treści na ekranie do... pogody za oknem. W jego skład wchodzą filmy, w których szczególną rolę odgrywa deszcz. Padające z nieba krople dopełniają nastroju tajemnicy i kiełkującej zemsty (W ułamku sekundy), odcinają od świata pewną uroczą staruszkę (Louise nad morzem), a także tworzą niezwykłe, niemal neonowe efekty wizualne (Jezioro dzikich gęsi).

Oba zestawy dostępne będą w promocyjnej cenie 39 zł. Ich zakup możliwy będzie przez całą majówkę: od 30 kwietnia (g. 9.00) do 4 maja (g. 23.59).

W weekend majowy do bogatej biblioteki E-Kina Pod Baranami dołączą trzy nowe filmy. Have You Seen My Movie?to oryginalne dzieło Paula Antona Smitha, zmontowane z fragmentów istniejących filmów, przypominające o niepowtarzalnej aurze jaka towarzyszy widzom pogrążonym w ciemności sali kinowej. Prezentowane na niezliczonych festiwalach filmowych i podróżniczych Nie dojechać nigdy jest portretem Piotra Strzeżysza – ikony rowerowych podróży, który od ponad dwóch dekad przemierza świat na swoim jednośladzie. Dokument Bartosza Liska będzie dostępny w E-Kinie Pod Baranami wraz z zapisem spotkania, w którym wzięli udział reżyser filmu oraz jego bohater. Na szczególną uwagę zasługuje czarno-biały film Słudzy - ważne i mocne dzieło czeskiego reżysera Ivana Ostrochovský’ego, krytykujące oportunizm i konformizm.

Filmy Have You Seen My Movie? oraz Nie dojechać nigdy (z zapisem spotkania z twórcami) dostępne będą na platformie e-kinopodbaranami.pl od 30 kwietnia.
Film Słudzy dołączy do nich dzień później, 1 maja.

BILETY:

Dostęp do pojedynczego filmu: 15 zł

Zestaw słoneczny i Zestaw deszczowy (każdy po trzy filmy): 39 zł 

Zestawy dostępne są od 30 kwietnia (g. 9.00) do 4 maja (g. 23.59). 

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
The Soul film 2021
The Soul - recenzja

Film z Tajwanu łączy gatunki thrillera, dramatu i science fiction. Czy robi to dobrze?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!