Kino
Balet "Giselle" w Multikinie

Balet "Giselle" w Multikinie

  • 2020-01-26, , godzina 16:00
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

Jeden z najpiękniejszych baletów XIX wieku w wykonaniu najsłynniejszego zespołu baletowego świata będzie można obejrzeć w wybranych kinach sieci Multikino na żywo już w najbliższą niedzielę, 26 stycznia o godzinie 16:00.

„Giselle” w kinowej transmisji to nie lada gratka dla miłośników baletu. Tytuł należy do baletowej klasyki, w kolejnych wystawieniach jest od lat podziwiany na całym świecie.
26 stycznia w Multikinie to klasyczne dzieło zostanie zaprezentowane w nowej inscenizacji Aleksieja Ratmańskiego (znanego m. in. z „Korsarza”, którego na ekranach kin sieci można było oglądać w listopadzie 2019 roku).

Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do wił – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie…

Aleksiej Ratmański spojrzał na kanoniczny balet z nowej perspektywy i stworzył zachwycającą inscenizację, w której znana historia nieszczęśliwie zakochanej dziewczyny urzeka na nowo.

Zobacz „Giselle” na żywo, prosto z Moskwy – już w najbliższą niedzielę, 26 stycznia o godz. 16:00 w kinach sieci Multikino w: Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Malta i Multikino Stary Browar), Szczecinie, Warszawie (Multikino Targówek, Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy), Zabrzu.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Kino Kobiet w Heliosie
Powraca cykl Kino Kobiet w Heliosie

Połączenie wyjątkowych pokazów, fantastycznej atmosfery i licznych atrakcji tylko dla pań.

Javicia Leslie
Javicia Leslie z główną rolą w serialu "Batwoman"

Aktorka zastępuje Ruby Rose, która odchodzi z serialu The CW.

Konkurs Ziaja