Kino
14. Festiwal Filmów Rosyjskich SPUTNIK NAD POLSKĄ online

14. Festiwal Filmów Rosyjskich SPUTNIK NAD POLSKĄ online

  • 2020-12-12, do 2020-12-20
  • https://mojeekino.pl/

Opis

Jak co roku, Kino Pod Baranami zaprasza widzów do wspólnego poznawania rosyjskiej kinematografii poprzez uczestnictwo w Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską. Tym razem, wydarzenie to w całości przenosi się w przestrzeń internetu, na zrzeszającą polskie kina studyjne platformę MOJEeKINO.pl. Swoją wirtualną salę posiada tam także Kino Pod Baranami. 

 

Od czternastu lat, organizatorzy Festiwalu Sputnik nad Polską prezentują polskim widzom najnowsze, najbardziej wartościowe i utytułowane filmy wyprodukowane w Rosji lub przez tamtejszych twórców. W tym roku, wydarzenie odbędzie się w wyjątkowej - internetowej - formie i ponownie zabierze wszystkich wielbicieli kina w pełną zaskoczeń podróż w głąb rosyjskiej kultury.  

 

W bogatym programie Festiwalu warto zwrócić uwagę na ciekawe dokumenty, rywalizujące o nagrodę w sekcji “Konkurs Filmów Dokumentalnych: Rosja w dokumencie”. Znalazł się wśród nich poświęcony najsłynniejszemu rosyjskiemu reżyserowi film Andriej Tarkowski. Świątynia kina, zrealizowany przez syna artysty. Na uwagę zasługuje również Niebiański Krym - poetycka impresja na temat spornego terytorium na granicy ukraińsko-rosyjskiej oraz Człowiek niezłomny - najnowszy film Andrieja Konczałowskiego, starający się odpowiedzieć na pytanie, jacy są współcześni Rosjanie. 

 

Konczałowski zaprezentuje się widzom również jako twórca filmów fabularnych. Stanie się to za sprawą filmu Drodzy towarzysze! Film, którego akcja osadzona jest w latach 60. w Nowoczerkasku, wyróżniono Nagrodą Specjalną Jury na MFF w Wenecji. Na tym samym Festiwalu, za najlepszy film programu Giornate degli Autori został uznany Wielorybnik Filippa Jurjewa, opowiadający o zderzeniu dwóch światów: Stanów Zjednoczonych i żyjących na Półwyspie Czukockim autochtonicznych Czukczów. Wielbicieli kina popularnego z pewnością ucieszy obecność w programie Festiwalu wizjonerskiego science-fiction Awanpost, zabierającego widzów do pogrążonej w mroku niedalekiej przyszłości. 

 

Spis festiwalowych tytułów oraz ich szczegółowe opisy znajdują się na stronie: www.sputnikfestiwal.pl/2020/sekcje oraz www.mojeekino.pl/show/14-sputnik-nad-polska. 

 

BILETY na wirtualne seanse: 15 zł

Dostępne na platformie www.mojeekino.pl. 

 

Zachęcamy, aby - przy zakupie biletów na festiwalowe projekcje - wybierać internetową salę Kina Pod Baranami. 

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Portret kobiety w ogniu
Z perspektywy kobiet - studencki przegląd filmowy w kinie DCF Wrocław

6 i 7 marca widzowie zobaczą filmy, które z różnych perspektyw odsłaniają kobiece fascynacje, problemy i emocje.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!