Filmy
zolwik746502c5a273ac59080606c1257232b2.jpg

Żółwik Sammy 2 Sammy`s avonturen 2

Ocena:
 • Gatunek: Animacja
 • Produkcja: Belgia
 • Dystrybucja: Kino Świat
 •  
 • Premiera polska: 2012-10-05
 • Premiera świat: 2012-10-05

Opis filmu

Nieustraszony zdobywca mórz i oceanów, najwytrwalszy podróżnik świata i ulubieniec wielomilionowej europejskiej widowni powraca na ekrany kin w animacji, która pomysłowością akcji i nowoczesnością efektów trójwymiarowych dorównuje takim hollywoodzkim klasykom jak „Rybki z ferajny” i „Gdzie jest Nemo?”.

Tym razem dzielny Sammy wpada w sidła kłusowników i trafia do luksusowego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej bawi swoją opancerzoną osobą bogatych turystów z różnych zakątków globu. Jednak żółw to istota wolna z natury i Sammy nie byłby sobą, gdyby nie zaczął szykować planu wielkiej ucieczki. Wspierają go przyjaciele - waleczny żółw Ray, nieustraszona rybka Szpecio, zakręcony homar Lolek oraz sentymentalny rekin-młot Albert.

Plany Sammy'ego i jego paczki nie podobają się samozwańczemu ojcu chrzestnemu oceanarium - konikowi morskiemu o małej posturze i wielkim ego, zwanemu Bonzo (Artur Żmijewski). Podmorski gangster i jego pomocnicy zrobią wszystko, żeby przeszkodzić żółwiowi i zatrzymać cały narybek oceanarium przy sobie. Ale, jak na łebski owoc morza przystało, Sammy nie da się zrobić w… konika morskiego. Bo nie sposób przeszkodzić żółwiowi, który chce być wolny.

Sammy ponownie przybije żółwika przygodzie za sprawą twórców największych animowanych przebojów w historii Starego Kontynentu: „Wyprawy na Księżyc 3D” oraz „Żółwik Sammy: w 50 lat dookoła świata”. W wersji oryginalnej bohaterom głosów użyczyły takie sławy, jak Melanie Griffith - nominowana do Oscara za kreację w „Pracującej dziewczynie” oraz Billy Unger - znany ze „Skarbu narodów: Księgi tajemnic”. W polskiej wersji językowej usłyszymy – między innymi – Artura Żmijewskiego, Cezarego Żaka, Joannę Kulig, Cezarego Morawskiego i Jarosława Boberka.

Zdjęcia, kadry z filmu

Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Żółwik Sammy 2" (2012).

Żółwik Sammy 2 (20)

Żółwik Sammy 2 - Zdjęcie nr 1
Żółwik Sammy 2 - Zdjęcie nr 2
Żółwik Sammy 2 - Zdjęcie nr 3
Żółwik Sammy 2 - Zdjęcie nr 4
Żółwik Sammy 2 - Zdjęcie nr 5

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Żółwik Sammy 2" (2012).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Żółwik Sammy 2" (2012).

Obsada i twórcy filmu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie filmu "Żółwik Sammy 2" (2012).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Żółwik Sammy 2" (2012).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Żółwik Sammy 2" (2012).
 • Żółwik Sammy 2 [0]
  mama ela
  2012-11-08 20:41:09
  Bajka super ,moim chłopakom bardzo się podobała polecamy ,śmiechu też było trochę
 • Re: Nie dla maluszków !!! [0]
  Odpowiedź na: Nie dla maluszków !!!
  betty
  2012-10-07 20:39:25
  Całkowicie się zgadzam! Film bardzo ładny, piękny ocean oraz jego kolorystyka...niestety wybrane sceny nie dla dzieci małych. Byłam z synem 6,5roku i jego 6-letnią kuzynką.....po seansie pytałam co najbardziej zapamiętały z filmu - okazało się, ze ten moment, którym byłam oburzona - przemoc, więzi z lin....niestety świat chce za szybko te maluchy nauczyć dorosłego życia....
 • Nie dla maluszków !!! [1]
  Hala
  2012-10-07 13:10:57
  Film super,polecam ale nie dla wszystkich. Sceny sa zbyt realistyczne dla takichmaluszków. Byłam z wnusiem 5,5 lat - większośc dzieci na widowni młodsza, kilku rodziców wyszło.No cóż swiat się zmienia ale powinno być > 7 lat

Więcej

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Konkurs Ziaja