Filmy
7687928.3d0851507028dc6a05b2e46329b7971f2.jpg

Victoria

Ocena:
  • Gatunek: Dramat
  • Produkcja: Niemcy
  • Dystrybucja: Solopan
  • Czas trwania: 140 min
  •  
  • Premiera polska: 2015-11-20
  • Premiera świat: 2015-02-07
  •  
  • Scenariusz: Sebastian Schipper

Opis filmu

Victoria, dwudziestoparoletnia Hiszpanka, mieszka od kilku miesięcy w Berlinie, utrzymując się z pracy barmanki w kawiarni. Poznajemy ją, kiedy samotnie opuszcza nocny klub i na ulicy zostaje zaczepiona przez czterech młodych mężczyzn, próbujących namówić ją na kontynuację zabawy. Victoria, która nie mówi po niemiecku, nie odtrąca tych zaczepek i zaczyna przekomarzać się z nowymi znajomymi. Ci proponują jej nietypowy spacer po nocnym Berlinie, w trakcie którego wydarzy się wiele nieoczekiwanych wypadków, z napadem na bank i dramatyczną ucieczką włącznie.

Victoria, czwarty z kolei film w dorobku Sebastiana Schippera, została nakręcona na jednym ujęciu kamery. Norweski operator Sturla Brandth Grøvlen filmuje bohaterów tej historii od momentu jej rozpoczęcia. Towarzyszy im przez cały czas trwania opowieści i we wszystkich miejscach, w których ona się toczy: w klubie, na ulicy, w samochodzie, w windzie, na dachu, w garażu, aż do nieoczekiwanego finału w hotelu. Dzięki temu zabiegowi widz ma poczucie, że jest naocznym świadkiem realnych wydarzeń podglądającym piątkę młodych ludzi, pozostając dla nich niewidocznym.

Mimo, że film w dużej mierzej jest efektem aktorskiej improwizacji, a sama jego akcja została przez reżysera tylko zarysowana, ogląda się go z zapartym tchem, śledząc z podziwem niespodziewany rozwój fabuły i zwroty akcji. Ten niekonwencjonalny sposób realizacji przyniósł filmowi nie tylko wspaniałe recenzje, ale także wiele nagród, w tym Niemiecką Nagrodę Filmową we wszystkich najważniejszych kategoriach i Srebrnego Niedźwiedzia za zdjęcia na tegorocznym Berlinale.

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: scenariusz. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Victoria" (2015).

Twórcy filmu

Obsada filmu

Laia Costa Laia Costa Victoria

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Victoria" (2015).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Victoria" (2015).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Victoria" (2015).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Victoria" (2015).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Victoria" (2015).

Więcej

Spodobał Ci się film "Victoria"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2015 roku, filmy z gatunku dramat, filmy z gatunku dramat z 2015 roku.

Inne filmy twórców Victoria

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi