Filmy
swiety_interes472f34c5446ca3156093124422faf764.jpg

Święty interes

Ocena:

Opis filmu

„Wszyscy święci” polskiego kina wreszcie grzeszą... humorem! Adam Woronowicz i Piotr Adamczyk bawią do łez w „Świętym interesie” Macieja Wojtyszki, nawiązującym do najlepszych tradycji gatunku komedii prowincjonalnej spod znaku „Samych swoich”, „Nie ma mocnych” i serii
„U Pana Boga...”.

„Święty interes” to komediowa opowieść o dwóch braciach (Piotr Adamczyk i Adam Woronowicz), którzy wracają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Okazuje się, że w spadku odziedziczyli jedynie rozpadającą się stodołę wraz ze starą, rozklekotaną Warszawą M-20. Losy samochodu budzą ogromne zainteresowanie mieszkańców wsi, gdyż wieść gminna niesie, że w przeszłości należał on do biskupa Karola Wojtyły. Przekonani o cudownej, uzdrawiającej mocy pojazdu, ludzie chcą odkupić auto od spadkobierców. Ci zaś mają nadzieję, że sprzedaż pojazdu pozwoli im wydobyć się z finansowych tarapatów. Tym bardziej, że Leszek ma dość pracy sprzątacza w Szwecji, zaś na Janku ciążą ogromne hazardowe długi.

Skąpana w słońcu polska prowincja przypomina tę znaną doskonale z serii filmów  „U Pana Boga za piecem” Jacka Bromskiego. Maciej Wojtyszko portretuje ją jednak w swój osobisty, odrobinę odmienny sposób, łącząc zmysł komediowy z przenikliwością w wychwytywaniu naszych narodowych słabości. Zawsze też patrzy na swoich bohaterów z sympatią. Mieszkańcy wsi, choć gościnni i uczynni, skrywają przed światem tajemnicę Warszawy M-20. W obliczu możliwej utraty „świętego” auta gotowi są postawić wszystko na jedną kartę.

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Święty interes" (2010).

Twórcy filmu

Obsada filmu

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Święty interes" (2010).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Święty interes" (2010).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Święty interes" (2010).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Święty interes" (2010).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Święty interes" (2010).
  • Żenujący obraz [0]
    Anna
    2010-09-03 22:39:16
    Zachęcona reklamą udałam się na ten film z mężem, i mogę powiedzieć jedno tak beznadziejnego, nudnego i pozbawionego jakiejkolwiek akcji filmu nie jeszcze widziałam . To jest chyba obraz dla ludzi ograniczonych umysłowo , w kinie łącznie z nami było 15 osób , a chcę nadmienić że było to sobotnie popołudnie. Najbardziej żałuję tego że tak znakomity aktor jak Pan Adamczyk wziął udział w takim tandetnym przedsięwzięciu ( mam nadzieję że to chwilowy kryzys) i nie zniży się on więcej to gry w takich produkcjach uwłaczających godności szanującego się aktora. Wracając do filmu :pozbawiony sensu , brak jakichkolwiek wątków komediowych , fatalna obsada ( z jednym wyjątkiem) kiepska fabuła, e.t.c. Reasumując 58 zł wyrzucone w błoto (2x 29 pln w Multikinie); ZDECYDOWANE NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Więcej

Spodobał Ci się film "Święty interes"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2010 roku, filmy z gatunku komedia, filmy z gatunku komedia z 2010 roku, filmy polskie (Polska), filmy polskie z 2010 roku, filmy polskie z gatunku komedia, filmy polskie z gatunku komedia z 2010 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Święty interes

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi