Filmy
swiety_interes472f34c5446ca3156093124422faf764.jpg

Święty interes

Ocena:

Opis filmu

„Wszyscy święci” polskiego kina wreszcie grzeszą... humorem! Adam Woronowicz i Piotr Adamczyk bawią do łez w „Świętym interesie” Macieja Wojtyszki, nawiązującym do najlepszych tradycji gatunku komedii prowincjonalnej spod znaku „Samych swoich”, „Nie ma mocnych” i serii
„U Pana Boga...”.

„Święty interes” to komediowa opowieść o dwóch braciach (Piotr Adamczyk i Adam Woronowicz), którzy wracają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Okazuje się, że w spadku odziedziczyli jedynie rozpadającą się stodołę wraz ze starą, rozklekotaną Warszawą M-20. Losy samochodu budzą ogromne zainteresowanie mieszkańców wsi, gdyż wieść gminna niesie, że w przeszłości należał on do biskupa Karola Wojtyły. Przekonani o cudownej, uzdrawiającej mocy pojazdu, ludzie chcą odkupić auto od spadkobierców. Ci zaś mają nadzieję, że sprzedaż pojazdu pozwoli im wydobyć się z finansowych tarapatów. Tym bardziej, że Leszek ma dość pracy sprzątacza w Szwecji, zaś na Janku ciążą ogromne hazardowe długi.

Skąpana w słońcu polska prowincja przypomina tę znaną doskonale z serii filmów  „U Pana Boga za piecem” Jacka Bromskiego. Maciej Wojtyszko portretuje ją jednak w swój osobisty, odrobinę odmienny sposób, łącząc zmysł komediowy z przenikliwością w wychwytywaniu naszych narodowych słabości. Zawsze też patrzy na swoich bohaterów z sympatią. Mieszkańcy wsi, choć gościnni i uczynni, skrywają przed światem tajemnicę Warszawy M-20. W obliczu możliwej utraty „świętego” auta gotowi są postawić wszystko na jedną kartę.

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Święty interes" (2010).

Twórcy filmu

Obsada filmu

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Święty interes" (2010).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Święty interes" (2010).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Święty interes" (2010).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Święty interes" (2010).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Święty interes" (2010).
  • Żenujący obraz [0]
    Anna
    2010-09-03 22:39:16
    Zachęcona reklamą udałam się na ten film z mężem, i mogę powiedzieć jedno tak beznadziejnego, nudnego i pozbawionego jakiejkolwiek akcji filmu nie jeszcze widziałam . To jest chyba obraz dla ludzi ograniczonych umysłowo , w kinie łącznie z nami było 15 osób , a chcę nadmienić że było to sobotnie popołudnie. Najbardziej żałuję tego że tak znakomity aktor jak Pan Adamczyk wziął udział w takim tandetnym przedsięwzięciu ( mam nadzieję że to chwilowy kryzys) i nie zniży się on więcej to gry w takich produkcjach uwłaczających godności szanującego się aktora. Wracając do filmu :pozbawiony sensu , brak jakichkolwiek wątków komediowych , fatalna obsada ( z jednym wyjątkiem) kiepska fabuła, e.t.c. Reasumując 58 zł wyrzucone w błoto (2x 29 pln w Multikinie); ZDECYDOWANE NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Więcej

Spodobał Ci się film "Święty interes"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2010 roku, filmy z gatunku komedia, filmy z gatunku komedia z 2010 roku, filmy polskie (Polska), filmy polskie z 2010 roku, filmy polskie z gatunku komedia, filmy polskie z gatunku komedia z 2010 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Święty interes

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!