Filmy
powiedzdc5ba285858783d40a1778820e07ff30.jpg

Powiedz prawdę, przecież cię nie biję

Ocena: 5

Opis filmu

Film POWIEDZ PRAWDĘ, PRZECIEŻ CIĘ NIE BIJĘ jest przedsięwzięciem niekomercyjnym i dydaktycznym, zrealizowanym latem 2009 roku we Wrocławiu. Obraz powstał w Akademickim Klubie Filmowym Fosa przy Politechnice Wrocławskiej. W ekipie znaleźli się zarówno profesjonaliści (aktorzy i reżyser), jak i amatorzy (m.in.: kierownik produkcji, operator, dźwiękowiec i montażysta). Twórcy wyszli z założenia, że kino powinno mówić współczesnym językiem, w tym wypadku językiem bloga, opierać się na faktach i poruszać sprawy uniwersalne, jak choćby relacje między dorastającymi dziećmi, a rodzicami.

POWIEDZ PRAWDĘ, PRZECIEŻ CIĘ NIE BIJĘ to film o tym, co ma do powiedzenia bohaterowi jego rodzina, głównie mama, która się martwi, że syn za mało się uczy, znika z domu i wraca w stanie wskazującym na spożycie. Syn jest już dorosły, ale nadal chodzi do klasy maturalnej i zdobył nawet koszulkę alkoholika roku. Według powiedzenia, że dobry uczeń jest jak beczka, z której nie wycieknie nawet jedna kropla, syn zapisuje wiernie wszystko to, co do niego w domu mówią, każde słowo. A ma do tego talent i słuch absolutny.

Efekt jest porażający. Mamy wrażenie, że przebywamy w jakimś piekle, gdzie ciągle ktoś wywiera na bohatera presję i go kontroluje, a on z tej sytuacji nie widzi ucieczki. Każdy z nas doświadczył w jakimś stopniu presji najbliższych, jednak ten przykład pokazuje, że terror w rodzinie jest powszechny, szczególnie wobec tych najbardziej wrażliwych. W piekle tym pojawia się jednak promyk nadziei. Syn poznaje Basię, zakochuje się i zdarza się cud: rodzina mu odpuszcza, chowa kły i pazury. Tak to miłość rodzi miłość i przepala wszelkie zło.

Zobacz również:
Studenci o relacjach matka-syn>>
Studenci mówili prawdę>>

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, muzyka. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Powiedz prawdę, przecież cię nie biję" (2010).

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Powiedz prawdę, przecież cię nie biję" (2010).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Powiedz prawdę, przecież cię nie biję" (2010).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Powiedz prawdę, przecież cię nie biję" (2010).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Powiedz prawdę, przecież cię nie biję" (2010).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Powiedz prawdę, przecież cię nie biję" (2010).

Więcej

Spodobał Ci się film "Powiedz prawdę, przecież cię nie biję"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2010 roku, filmy z gatunku dramat, filmy z gatunku dramat z 2010 roku, filmy polskie (Polska), filmy polskie z 2010 roku, filmy polskie z gatunku dramat, filmy polskie z gatunku dramat z 2010 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Powiedz prawdę, przecież cię nie biję

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi