Filmy
opowiedz mi o deszczuad74bbaf1666c2625563f939b6752c09.jpg

Opowiedz mi o deszczu Parlez-moi de la pluie

Ocena:

Opis filmu

Agnes Jaoui, twórczyni niezapomnianych filmów Popatrz na mnie i Gustów i guścików,  powraca w wielkim stylu doskonałą komedią obyczajową o odwiecznej grze męsko-damskiej. Doskonałą, bo diablo inteligentną i słodko-gorzką. Błyskotliwe dialogi i pełnokrwiści bohaterowie, których nie da się nie lubić, przywodzą na myśl filmy Woody'ego Allena ze wspaniałych czasów Annie Hall i Manhattanu. Opowiedz mi o deszczu to pełna humoru opowieść o ludziach, którzy szukają pomysłu na siebie i swoje życie. A w poszukiwaniach tych nie dość, że często rozmijają się z prawdą, to najczęściej oszukują nie tyle innych, co samych siebie. Reżyserka z właściwą sobie ironią, ale też czułością portretuje swoich bohaterów. Oglądamy na ekranie współczesną wersję „wojny płci" w trakcie której, okazuje się, że stereotypy dotyczące męskich i kobiecych ról w życiu są równie niezmienne co zabawne.

Agathe Villanova (Agnès Jaoui) jest kobietą sukcesu. Jest osobą publiczną, silną kobietą i znaną aktywistką, która zasłynęła z wielu śmiałych poglądów, piętnujących mężczyzn i patriarchalne społeczeństwo. Agathe świetnie radzi sobie w świecie zdominowanym przez mężczyzn, choć jej radykalnie feministyczne poglądy dla wielu są nie do przyjęcia. Ale czy równie dobrze radzi sobie ze swoim prywatnym życiem?

Poznajemy ją w momencie, gdy na kilkanaście dni przyjeżdża do rodzinnego domu na południu Francji. Tam jej kolega z dzieciństwa, Karim (znany z Amelii Jamel Debbouze) i jego znajomy Michel Ronsard (Jean-Pierre Bacri, także współscenarzysta filmu), postanawia skorzystać z okazji i nakręcić  o znanej feministce dokumentalny film z serii „Kobiety sukcesu". Mimo iż każdy z nich próbuje zatuszować życiowe porażki i zaprezentować się koleżance jako intrygujący i pewny siebie mężczyzna sukcesu, dla Agathe są  jednak tylko parą beznadziejnych nieudaczników. W końcu spirala nieporozumień narasta tak bardzo, że wszyscy, a zwłaszcza sama Agathe, będą musieli przewartościować swoje przekonania.


Francuzi uwielbiają filmy wg scenariuszy duetu Agnès Jaoui - Jean-Pierre Bacri. „Gusta i guściki" i „Popatrz na mnie" obsypane zostały nagrodami, a „Opowiedz mi o deszczu" już w pierwszym tygodniu od swej premiery uplasował się na pierwszym miejscu francuskiego box office'u.

Zobacz również:
Marta Jadwiga Chowaniec: W rytmie deszczu>>

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, scenariusz, muzyka. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Opowiedz mi o deszczu" (2008).

Twórcy filmu

Agnes Jaoui Agnes Jaoui Reżyser
Agnes Jaoui Agnes Jaoui Scenariusz
Jean-Pierre Bacri Jean-Pierre Bacri Scenariusz

Obsada filmu

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Opowiedz mi o deszczu" (2008).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Opowiedz mi o deszczu" (2008).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Opowiedz mi o deszczu" (2008).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Opowiedz mi o deszczu" (2008).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Opowiedz mi o deszczu" (2008).

Więcej

Spodobał Ci się film "Opowiedz mi o deszczu"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2008 roku, filmy z gatunku dramat, filmy z gatunku dramat z 2008 roku, filmy francuskie (Francja), filmy francuskie z 2008 roku, filmy francuskie z gatunku dramat, filmy francuskie z gatunku dramat z 2008 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Opowiedz mi o deszczu

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi