Filmy
plakat55c6be0ec2b7a810425d0918a5c03620.jpg

Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy Imi este indiferent daca in istorie vom intra ca barbari

Ocena:
  • Gatunek: Dramat
  • Produkcja: Rumunia/Niemcy/Bułgaria/Francja/Czechy
  • Czas trwania: 140 min
  •  
  • Reżyseria: Radu Jude

Opis filmu

Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy - te słowa, wypowiedziane przez marszałka Iona Antonescu w rumuńskiej Radzie Ministrów latem 1941 r., rozpoczęły czystki etniczne na froncie wschodnim. Fabuła koncentruje się wokół młodej reżyserki teatralnej Mariany Marin, która próbuje przeprowadzić rekonstrukcję zdobycia Odessy w 1941 r. przez rumuńską armię, co doprowadziło do zamordowania tysięcy Żydów. Ambitna i dociekliwa twórczyni spotyka się jednak z ostracyzmem ze strony własnych aktorów, a także z naciskami ze strony lokalnego urzędnika Movili. (opis festiwalowy)

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu "Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy": reżyseria.

Twórcy filmu

Radu Jude Radu Jude Reżyser

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy".

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy".

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy".

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy".

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy".

Więcej

Spodobał Ci się film "Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z gatunku dramat, filmy rumuńskie (Rumunia), filmy rumuńskie z gatunku dramat, filmy francuskie (Francja), filmy francuskie z gatunku dramat, filmy czeskie (Czechy), filmy czeskie z gatunku dramat.

Inne filmy tego reżysera

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi