Filmy
matteo878f605221e3850f2584feefbc6494d1.jpg

Matteo

Ocena:
 • Gatunek: Dramat
 • Produkcja: Polska
 •  
 • Premiera polska: 2014-10-31
 • Premiera świat: 2014-10-31
 •  
 • Reżyseria: Michał Kondrat
 • Muzyka: Michał Lorenc

Opis filmu

Matteo da Agnone – zakonnik i wielki egzorcysta. Zabójca, który ma zostać świętym. Człowiek o niezwyklej sile i pokorze, dzięki którym wypędzał demony. Za jego życia odnotowano kilkaset takich przypadków. Zmarł 31.10.1616 r. lecz wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz – 400 lat później – dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Niektóre z nich zostały pokazane w naszym filmie.
Kiedy o. Cipriano de Meo – Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów przywołuje wstawiennictwa o. Matteo, demon wielokrotnie wścieka się i wykrzykuje: „Nie! Nie! Tylko nie on! Teraz on jest jeszcze groźniejszy, niż był za życia”. Premiera w Polsce i we Włoszech nieprzypadkowo odbywa się w rocznicę śmierci Matteo i stanowić może alternatywę dla świętowania Halloween.
Nowy film Michała Kondrata „Matteo” wchodzi do kin 31 października i według jego twórców jest alternatywą dla świętowania Halloween. Dlaczego?
Pierwszy raz o Matteo da Agnone, niezwykłym zakonniku i egzorcyście, usłyszałem od o. Cipriano de Meo, prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Stało się to rok temu, podczas realizacji filmu "Jak pokonać Szatana" – mówi Michał Kondrat, reżyser filmu. Postać Ojca Matteo nie dawała mi spokoju, mimo, że w Kościele jest przecież wielu superbohaterów i ich historie warte są pokazania.
Okazuje się, że obecnie moc jego wstawiennictwa jest równie silna, a nawet silniejsza, niż za życia. Do grobu Matteo przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata. I choć zmarł 31 października 1616 r. wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz – 400 lat później – dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Niektóre z nich zostały pokazane w naszym filmie.
Kim był Matteo? Co kryją archiwa miasta Agnone? Jak na tę historię zareagował Watykan? Na te pytania odpowiadają: o. Cipriano de Meo, ks. Nazareno M. Galullo, charyzmatyk i prof. Maria Cristina Melloni, włoska badaczka historii.
Zabójstwo, miłość i przebaczenie. Dowody z przełomu XVI  i XVII w.  oraz świadectwa, które nie pozostawią Cię obojętnym.

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Matteo" (2014).

Zdjęcia, kadry z filmu

Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Matteo" (2014).

Matteo (6)

Matteo - plakat
Matteo - Zdjęcie nr 2
Matteo - Zdjęcie nr 3
Matteo - Zdjęcie nr 4
Matteo - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu "Matteo" (2014): reżyseria, muzyka.

Twórcy filmu

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Matteo" (2014).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Matteo" (2014).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Matteo" (2014).

Więcej

Spodobał Ci się film "Matteo"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2014 roku, filmy z gatunku dramat, filmy z gatunku dramat z 2014 roku, filmy polskie (Polska), filmy polskie z 2014 roku, filmy polskie z gatunku dramat, filmy polskie z gatunku dramat z 2014 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Matteo

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!