Filmy
7857119.3f6e08a040731161c8f2021e6b1d0122e.jpg

Mam przyjaciół w niebie Ho amici in paradiso

Ocena:
  • Gatunek: Komedia
  • Produkcja: Włochy
  • Dystrybucja: Rafael Film
  • Czas trwania: 95 min
  •  
  • Premiera polska: 2018-09-28
  • Premiera świat: 2016-10-21
  •  
  • Reżyseria: Fabrizio Maria Cortese

Opis filmu

Felice Castriota (Fabrizio Ferracane, „Malena”), lubiący luksusowe życie księgowy, popada w poważne kłopoty. Chęć szybkiego wzbogacenia się i lekkomyślność skłoniły go do współpracy z mafiosem U'Pacciu (Christian Iansante). Felice, pomagając prać brudne pieniądze, zostaje złapany na gorącym uczynku. Władze dają mu wybór: więzienie lub zeznawanie jako świadek koronny przeciwko gangsterowi. Castriota przyjmuje propozycję sądu i trafia do „bezpiecznej kryjówki” – kościelnego szpitala dla osób upośledzonych umysłowo i fizycznie. Felice, przyzwyczajony do luksusu i wygody, zderza się z zupełnie inną rzeczywistością. Dotąd pewny siebie mężczyzna musi podjąć opiekę nad pacjentami: począwszy od zmieniania pieluch, aż po próbę zrozumienia ich dziwnych zachowań.

Przełomem w jego przemianie okazuje się przyjaźń z Antonio (Antonio Folletto, „Gomorra”), chłopakiem o złotym sercu, ale także z ciężką niepełnosprawnością fizyczną. Antonio otwiera Felice na jedną z wartości najważniejszych dla wszystkich ludzi bez względu na ich (niepełno)sprawność: obecność drugiego człowieka. Castriota postanawia zorganizować spektakl teatralny, w którym wystąpią pacjenci ośrodka. Próbom przygląda się piękna psycholog Julia (Valentina Cervi, „Jane Eyre”, "Portret damy"), która stopniowo zaczyna przełamywać swoją niechęć do Felice.

Bohater po raz pierwszy czuje się częścią nowej, wielkiej rodziny i jest gotowy na to, by w końcu stać się tym, kim nigdy nie był: człowiekiem. Wydaje się, że wszystko idzie dobrze, ale przeszłość powraca... Felice jeszcze raz musi się zmierzyć z U'Pacciu...

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu "Mam przyjaciół w niebie" (2016): reżyseria.

Twórcy filmu

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Mam przyjaciół w niebie" (2016).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Mam przyjaciół w niebie" (2016).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Mam przyjaciół w niebie" (2016).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Mam przyjaciół w niebie" (2016).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Mam przyjaciół w niebie" (2016).

Więcej

Spodobał Ci się film "Mam przyjaciół w niebie"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2016 roku, filmy z gatunku komedia, filmy z gatunku komedia z 2016 roku.

Inne filmy tego reżysera

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi