Filmy
pla357d75b18c2e1daffe22579ca0658272.jpg

Mały Książę Le Petit Prince

Ocena: 5
 • Gatunek: Animacja
 • Produkcja: Francja
 • Dystrybucja: Kino Świat
 •  
 • Premiera polska: 2015-08-07
 • Premiera świat: 2015-08-07
 •  
 • Reżyseria: Mark Osborne

Opis filmu

Twórcy „Shreka”, „Kung Fu Pandy”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej” i „Wall-E” połączyli siły! Oszałamiający efekt – animowany „Mały Książę” – w kinach od 7 sierpnia!
Studio Paramount Animation („Rango”, „Przygody Tin Tina”) oraz nominowany do Oscara Mark Osborne („Kung Fu Panda”), przedstawiają wysokobudżetową ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów – „Małego Księcia” Antoine’a de Saint Exupéry’ego –arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu – Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego. W oryginalnej obsadzie dubbingowej głosów postaciom użyczają m.in.: Jeff Bridges, James Franco, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Ricky Gervais, Benicio Del Toro i Paul Giamatti!
Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.
„Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne – o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji „Małego Księcia” była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie „Małego Księcia” to dla mnie magiczna rzecz” – Mark Osborne, reżyser.

O polskim dubbingu i gwiazdach, które wystąpiły w filmie przeczytasz tutaj>>

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Mały Książę" (2015).

Zdjęcia, kadry z filmu

Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Mały Książę" (2015).

Mały Książę (9)

Mały Książę - polski plakat
Mały Książę - polski plakat
Mały Książę - Zdjęcie nr 3
Mały Książę - Zdjęcie nr 4
Mały Książę - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu "Mały Książę" (2015): reżyseria.

Twórcy filmu

Mark Osborne Mark Osborne Reżyser

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Mały Książę" (2015).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Mały Książę" (2015).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Mały Książę" (2015).

Więcej

Inne filmy tego reżysera

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi