Filmy
Magia w blaskuc430edde2d0012933f0c97f108b930d1.jpg

Magia w blasku księżyca Magic in the Moonlight

Ocena: 4
 • Gatunek: Dramat
 • Produkcja: USA
 • Dystrybucja: Kino Świat
 •  
 • Premiera polska: 2014-08-22
 • Premiera świat: 2014-07-25
 •  
 • Reżyseria: Woody Allen
 • Scenariusz: Woody Allen
 • Zdjęcia: Darius Khondji

Opis filmu

Zdobywca czterech Oscarów i 20 nominacji do tej nagrody, mistrz kina i geniusz komedii – Woody Allen, przedstawia następcę wielokrotnie nagradzanych obrazów „Blue Jasmine” i „O północy w Paryżu”. Chociaż nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów fabuły, wiadomo, że akcja „Magii w blasku księżyca” rozegra się w latach 20. na malowniczym południu Francji, a tłem wydarzeń będą pełne przepychu posiadłości Lazurowego Wybrzeża i tamtejsze, modne kluby jazzowe. Główny bohater wydarzeń to Anglik (Colin Firth), ściągnięty do Francji, by zdemaskować oszustwa pięknej kobiety-medium (Emma Stone). Jego zadanie skomplikuje się, gdy sam wpadnie w sidła jej zniewalającego uroku.
O popis najwyższej klasy aktorstwa w „Magii w blasku księżyca”, jak zwykle u Allena, zadba plejada znakomitości. A tę współtworzą m.in. zdobywcy Oscarów: Colin Firth („Jak zostać królem”) i Marcia Gay Harden („Pollock”), dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii Jacki Weaver („Poradnik pozytywnego myślenia”, „Królestwo zwierząt”), brytyjski aktor, pisarz i reżyser Simon McBurney („Szpieg”) oraz nominowane do Złotego Globu Eileen Atkins („Godziny”) i Emma Stone, jedna z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd młodego pokolenia („Służące”, „Łatwa dziewczyna”, „Niesamowity Spider-Man”).
- Ten scenariusz przeleżał w mojej szufladzie całe wieki. Wiedziałem, że to świetna historia, ale miałem spory problem w umiejscawianiem jej akcji we współczesności. Gdy wpadłem na pomysł, że mogłaby się ona rozgrywać we Francji, około 1920 roku, wszystko z miejsca nabrało sensu – mówi Allen i dodaje – Na zdjęcia do Nicei przybyłem ze sprecyzowanym planem. Miałem wspaniałego operatora i genialnego scenografa. Problemem okazały się lokacje. W naszych myślach widzieliśmy nocne kluby, przemytników, pary tańczące Charlestona. A tu nic. Wiejskie plenery i żadnych, ale to żadnych klubów! Byłem w totalnym szoku. Czy to rzeczywiście miał być region, do którego bogaci Rosjanie uciekali po rewolucji? Przecież ja jestem mieszczuchem, pomyślałem. Nie kręcę drzew i motyli – żartuje reżyser.

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Magia w blasku księżyca" (2014).

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Darius Khondji. Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Magia w blasku księżyca" (2014).

Magia w blasku księżyca (20)

Magia w blasku księżyca - polski plakat
Magia w blasku księżyca - Zdjęcie nr 2
Magia w blasku księżyca - Zdjęcie nr 3
Magia w blasku księżyca - Zdjęcie nr 4
Magia w blasku księżyca - Zdjęcie nr 5

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, scenariusz, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Magia w blasku księżyca" (2014).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Magia w blasku księżyca" (2014).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Magia w blasku księżyca" (2014).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Magia w blasku księżyca" (2014).

Więcej

Spodobał Ci się film "Magia w blasku księżyca"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2014 roku, filmy z gatunku dramat, filmy z gatunku dramat z 2014 roku, filmy amerykańskie (USA), filmy amerykańskie z 2014 roku, filmy amerykańskie z gatunku dramat, filmy amerykańskie z gatunku dramat z 2014 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Magia w blasku księżyca

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi