Filmy
indiana jones 4bc5120a58ba401ac120b9a182289f7d7.jpg

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Ocena:
  • Gatunek: Przygodowy
  • Produkcja: USA
  • Dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
  • Czas trwania: 124 min
  •  
  • Premiera polska: 2008-05-22
  • Premiera świat: 2008-05-18
  •  
  • Reżyseria: Steven Spielberg
  • Zdjęcia: Janusz Kamiński

Opis filmu

Najnowsza seria przygód z jego udziałem rozpoczyna się na pustynnym południowym-wschodzie w 1957 roku – w samym apogeum Zimnej Wojny.  Indiana i jego towarzysz Mac właśnie wymknęli się z rąk sowieckich agentów i wracają do domu.
Wkrótce potem Indiana Jones dowiaduje się od dziekana swojej macierzystej uczelni – Marshall College – i bliskiego przyjaciela, że jego ostatnie wyczyny nie spodobały się przedstawicielom rządu, którzy naciskają na władze uniwersytetu, aby te usunęły profesora Jonesa z uczelni. Wyjeżdżając z miasta, Indiana spotyka zbuntowanego młodego człowieka Mutta (Shia LaBeouf), który mimo tego, że żywi do profesora sporą urazę, ma też propozycję, która może spodobać się żądnemu przygód archeologowi: jeśli pomoże on Muttowi w pewnej osobistej sprawie, chłopak naprowadzi go na ślad Kryształowej Czaszki z Aktor, legendarnego przedmiotu fascynacji, przesądów i lęków.

Indiana i Mutt wyruszają do najbardziej odległych zakątków Peru – krainy starożytnych grobowców, zapomnianych odkrywców i złotego miasta – szybko jednak zdają sobie sprawę z tego, że nie są sami. Na trop Kryształowej Czaszki wpadli także sowieccy agenci pod wodzą zimnej jak lód i porażająco pięknej Iriny Spalko. Sowieci wierzą, że odkrywając tajemnice czaszki będą mogli zapanować nad światem. Profesor Jones i jego młody towarzysz muszą szybko znaleźć sposób na pokrzyżowanie szyków bezlitosnym Sowietom i powstrzymanie ich przed zagarnięciem obdarzonej nadprzyrodzoną mocą Kryształowej Czaszki.

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki " (2008): reżyseria, zdjęcia.

Twórcy filmu

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki " (2008).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki " (2008).

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Janusz Kamiński. Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki " (2008).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki " (2008).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki " (2008).

Więcej

Spodobał Ci się film "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki "? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2008 roku, filmy z gatunku przygodowy, filmy z gatunku przygodowy z 2008 roku, filmy amerykańskie (USA), filmy amerykańskie z 2008 roku, filmy amerykańskie z gatunku przygodowy, filmy amerykańskie z gatunku przygodowy z 2008 roku.

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi