Filmy
HUBBLE-1c0c3a1a69040a258eecfa63e4222dca4.jpg

Hubble

Ocena:
  • Gatunek: Dokumentalny
  • Produkcja: Kanada
  • Dystrybucja: IMAX
  • Czas trwania: 45 min
  •  
  • Premiera polska: 2010-09-17
  • Premiera świat: 2010-03-19
  •  
  • Reżyseria: Toni Myers
  • Muzyka: Maribeth Solomon, Micky Erbe

Opis filmu

Od 17 września 2010 goście Orange IMAX będą mogli przeżyć loty 3D w najodleglejsze rejony Wszechświata oraz wyruszyć z astronautami w jedną z najtrudniejszych i najważniejszych misji w historii NASA. Dzięki technologii IMAX® 3D, film “Hubble 3D” w narracji Marcina Hycnara zabierze widzów w niepowtarzalną podróż przez odległe galaktyki, aby mogli poczuć się jak w przestrzeni kosmicznej.

W maju 2009 roku załoga promu kosmicznego Atlantis rozpoczęła misję naprawczą znajdującego się ponad 550 kilometrów nad powierzchnią Ziemi pierwszego i najsłynniejszego orbitalnego obserwatorium – Kosmicznego Teleskopu Hubble’a. Na pokład wahadłowca astronauci zabrali kamerę IMAX 3D, dzięki której udało się zarejestrować m.in. pięć niezwykle skomplikowanych spacerów kosmicznych, które umożliwiły naprawienie teleskopu. Dzięki kamerze IMAX udało się również uchwycić moment „przejęcia” Hubble’a przez mechaniczne ramię wahadłowca (gdy prędkość orbitera i obserwatorium wynosiła 28 tys. km na godzinę), a także udokumentować zmagania astronautów podczas szukania rozwiązania dla niespodziewanego problemu, którego pojawienie mogło zakończyć się fiaskiem całej misji.

„Hubble 3D” zawiera zapierający dech w piersiach materiał filmowy IMAX z fotografiami uzyskanymi przez kosmiczny teleskop w ciągu 20 lat jego pracy na orbicie. Dzięki zaawansowanej technice komputerowych wizualizacji, materiał dostarczony przez Hubble’a stał się również podstawą do stworzenia realistycznych kosmicznych przelotów, które ukazują się widzom niczym kolejne etapy kosmicznej wycieczki z przewodnikiem – niesamowitej podróży w czasie i przestrzeni.

Siódmy film w dorobku wielokrotnie nagradzanego Zespołu Kosmicznego IMAX – „Hubble 3D” – to inspirujące i niepowtarzalne spojrzenie na dziedzictwo Kosmicznego Teleskopu Hubble’a, które na zawsze zmieniło nasze wyobrażenie o Wszechświecie i miejscu, w jakim się w nim znajdujemy. Ta dokumentalna przygoda to produkcja IMAX oraz Warner Bros. Pictures, zrealizowana we współpracy z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Polskim partnerem IMAX przy filmie jest Polski Portal Astronomiczny – Astronomia.pl.

„Hubble 3D” jest efektem pracy zespołu twórców „Stacji Kosmicznej 3D”, kierowanego przez Toni Myers – producentkę i reżysera filmu. Autorem zdjęć jest James Neihouse, który był także instruktorem zespołu astronautów. Współproducentami „Hubble 3D” są: Graeme Ferguson,

współzałożyciel IMAX i producent wielu filmów IMAX o tematyce kosmicznej oraz Judy Carroll. Muzykę skomponowali Micky Erbe i Maribeth Solomon. Narratorem w wersji oryginalnej jest nominowany do Oscara Leonardo DiCaprio. W polskiej wersji językowej możemy usłyszeć Marcina Hycnara.
 

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, muzyka. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Hubble" (2010).

Twórcy filmu

Toni Myers Toni Myers Reżyser
Micky Erbe Micky Erbe Muzyka

Obsada filmu

Marcin Hycnar Marcin Hycnar Narrator

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Hubble" (2010).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Hubble" (2010).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Hubble" (2010).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Hubble" (2010).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Hubble" (2010).

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Hubble

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!