Filmy
EDEN_poster5cc1c18cbc89950ca19510cd06a1d6f2.jpg

Eden

Ocena:
 • Gatunek: Dramat
 • Produkcja: Francja
 • Dystrybucja: M2 Films
 • Czas trwania: 131 min
 •  
 • Premiera polska: 2015-05-29
 • Premiera świat: 2014-09-04
 •  
 • Reżyseria: Mia Hansen-Love
 • Zdjęcia: Denis Lenoir

Opis filmu

Nagrodzona w Cannes i wyróżniona na najważniejszych festiwalach francuska reżyserka Mia Hansen-Løve przedstawia przejmującą i elektryzującą opowieść o ludziach, których muzyka klubowa portretuje lepiej niż jakiekolwiek inne wydarzenie. "Eden", czyli pulsująca tanecznym bitem podróż młodego człowieka w dorosłość, w kinach już w maju!
Paul nie widzi świata poza muzyką. Jest młodym paryskim DJ-em, który rozpoczyna karierę w tym samym czasie co duet Daft Punk. Żyje pełną piersią: kluby, imprezy, podróże, pierwsze miłości, seks, narkotyki i szaleństwa młodości. Jednak to muzyka jest dla Paula wszystkim – jedyną miłością, prawdziwą pasją, sposobem na zabawę, szczęście i spełnienie. Na fali popularności nowego klubowego brzmienia szybko zyskuje rozgłos, a jego życie zmienia się w nieustająca imprezę. Kolejne romanse, kolejne kluby, kolejne próby pozostania wiernym sobie i swojej pasji – po latach Paul wciąż nie widzi świata poza muzyką. Świat muzyki przestał jednak zauważać jego.
Mia Hansen-Løve, uznana za jedną z najciekawszych europejskich reżyserek ostatnich lat, stworzyła swoje najbardziej dojrzałe dzieło. "Eden" jest wyjątkowym obrazem pokolenia marzycieli, intymną opowieścią o dojrzewaniu w czasach, gdy zabawa i przyjemności stały się sposobem na życie, a realizowanie własnych marzeń i bezkompromisowa wierność sobie i swoim pasjom zajęły miejsce najważniejszych pragnień. To film o ludziach, których muzyka klubowa portretuje lepiej niż jakiekolwiek inne wydarzenie.
Scenariusz filmu wspólnie z Mią Hansen-Løve napisał jej brat, DJ, Sven Hansen-Løve, którego prawdziwa historia była inspiracją do powstania obrazu. Sven Hansen-Løve zaczynał karierę w czasach, kiedy muzyka klubowa stawała się dla świata nowym rock’n’rollem, nowym jazzem i nowym punkiem. Kwintesencją French Touch, jak nazwano francuskie nowe brzmienie, które zrewolucjonizowało świat muzyki oraz tamtych lat, jest legendarny duet Daft Punk. Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter wspierali powstanie filmu od samego początku i stali się jego muzycznymi patronami.
W głównej roli w obrazie wystąpił Félix de Givry. W obsadzie znaleźli się też Pauline Etienne, Vincent Macaigne, Greta Gerwig oraz Brady Corbet. Duet Daft Punk sportretowali Vincent Lacoste i Arnaud Azoulay. W filmie wybrzmiewają największe klubowe przeboje ostatnich dwóch dekad. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się kawałki kultowych artystów, takich jak: Daft Punk, Jaydee, Frankie Knuckles, The Orb, Joe Smooth, Jabberwocky i Rosie Gaines.

Zwiastun filmu, trailer

Zwiastun (trailer) filmu "Eden" (2014).

Zdjęcia, kadry z filmu

Zdjęcia do filmu: Denis Lenoir. Najciekawsze zdjęcia (kadry) z filmu "Eden" (2014).

Eden (4)

Eden - polski plakat
Eden - Zdjęcie nr 2
Eden - Zdjęcie nr 3
Eden - Zdjęcie nr 4

Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria, zdjęcia. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Eden" (2014).

Twórcy filmu

Denis Lenoir Denis Lenoir Zdjęcia
Mia Hansen-Love Mia Hansen-Love Reżyser

Obsada filmu

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Eden" (2014).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Eden" (2014).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Eden" (2014).

Więcej

Inne filmy tego reżysera

Inne filmy twórców Eden

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi