Filmy
bialy potok64264700939f19f56234ca814b83ff81.jpg

Biały potok

Ocena: 5
 • Gatunek: Komedia
 • Produkcja: Polska
 • Dystrybucja: TVP
 • Czas trwania: 75 min
 •  
 • Premiera polska: 2021-12-10

Opis filmu

Komedia pomyłek o dwóch zaprzyjaźnionych małżeństwach. Michał i Ewa prowadzą stateczne życie podporządkowane pracy i drugiej ciąży. Mieszkający po sąsiedzku Kasia i Bartek borykają się z poważnymi problemami finansowymi. Niespodziewanie dla wszystkich podczas kłótni Kasia wyjawia mężowi, że łączy ją coś więcej z Michałem... Przyjaźń i miłość w jednej chwili stają pod znakiem zapytania. Zależności uczuciowe i finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu. Na dodatek w małżeński spór angażują się windykatorzy, policja oraz wścibski sąsiad. Chaos narasta mnożąc zabawne sytuacje aż do finałowej tragedii, która okaże się szansą dla obydwu małżeństw - ratunkiem dla ich relacji. (opis dystrybutora)

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w kinach film "Biały potok" (2021). Sprawdź seanse.

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Biały potok" (2021).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Biały potok" (2021).

Obsada i twórcy filmu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie filmu "Biały potok" (2021).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Biały potok" (2021).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Biały potok" (2021).
 • Trzeba zobaczyć [0]
  Magdalena
  2021-11-30 19:22:29
  To z pewnością jeden z najlepszych filmów tego roku, żeby nie napisać, że lat ;) Błyskotliwy, mądry, „o czymś”, a nie kolejna pusta komedia. Tematyka dość bliska chyba wielu z nas, bo kto nie miał problemów małżeńskich niech pierwszy rzuci kamieniem ;) Wszystko podane lekko i z poczuciem humoru, a do tego fenomenalna gra aktorska.
 • Warto wybrać się do kina [0]
  Beata
  2021-11-26 21:36:44
  Widziałam trailer i muszę przyznać, że zapowiada się fajna komedia obyczajowa z dużą dawką czarnego humoru i prawdy o nas samych ;) Do tego Marcin Dorociński w jednej z głównych ról - lubię to ;)
 • Świetna komedia! [0]
  Aśka
  2021-11-22 01:08:03
  Film zdecydowanie trafia w moje gusta! Cnotliwe żarty, humorystyczne dialogi i wspaniała gra aktorska - to trzy główne cechy Białego Potoku! Dorociński już niejednokrotnie pokazał siebie jako dobrego aktora, jednak tutaj przebił samego siebie! Rola, którą odgrywał pełna emocji, zawikłana w niewyjaśnioną sprawę, dodatkowo opiekuńcza i nie myśląca wyłącznie o sobie - jest rolą trudną do odegrania. Jednak Marcin pokazał ją najlepiej jak umiał. Nie wyobrażam już sobie innego aktora w tej roli ;) Polecam każdemu! Szczególnie przyjaciołom, bo ciekawą lekcję można z tego filmu wynieść ;)
 • niesamowity [0]
  kara
  2021-11-19 17:54:42
  Mimo ironicznego wydźwięku, dystansującej perspektywy i czarnohumorystycznego tonu, "Biały potok" zawiera w sobie bardzo celne obserwacje społeczne i socjologiczne: o kłamstwie wszechobecnymm, czy też o poniekąd toksycznych relacjach rodzinnych.Nawet jeśli spostrzeżenia te stanowią raczej tło dla przedstawionych wydarzeń, to reżyser udowadnia, że ma ich świadomość i z niespotykaną gracją wplata je do scenariusza. Z tych kawałków układanki wyłania się również swego rodzaju Polaków portret własny: portret ludzi wiecznie sfrustrowanych, rozżalonych, przewrażliwionych i pełnych zawiści. Polecam z całego ❤
 • Polacy w krzywym zwierciadle... [0]
  Zośka
  2021-11-15 17:47:41
  A może nawet nie w krzywym, bo... to, co widzimy na ekranie w zasadzie jeden do jednego odzwierciedla naszą rzeczywistość. Nieporozumienia w związku, kłamstwa, zdrady, brak lojalności, wzajemne oskarżenia zamiast dialogu. Reżyser pokazuje, że przy użyciu prostych środków można zrobić mądry, poruszający, a momentami zabawny film o relacjach małżeńskich i przyjacielskich. "Biały potok" to z pewnością jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat.
 • rewelacyjny [0]
  kami
  2021-11-10 15:06:12
  Reżyser bardzo zręcznie wprowadza nas w zagmatwane życie bohaterów. Dopiero podzielenie się niektórymi niewygodnymi informacjami może doprowadzić do tragedii. Bohaterowie powoli odkrywają swe prawdziwe oblicza. Na ekranie pojawia się mozaika złożona z wątków komediowych, które w płynny sposób przeplatają się z dramatem dnia codziennego, zdradami i sekretami. Z pewnością nie pomaga w tym bezlik niedopowiedzeń, nadinterpretacji pozostawionych bez wyjaśnienia i źle dobranych słów. Jestem zachwycona seansem, jaki udało mi się obejrzeć - Białym potokiem!

Więcej

Spodobał Ci się film "Biały potok"? Szukasz innych filmów z tego samego roku, gatunku albo produkcji / kraju? Zobacz: filmy z 2021 roku, filmy z gatunku komedia, filmy z gatunku komedia z 2021 roku, filmy polskie (Polska), filmy polskie z 2021 roku, filmy polskie z gatunku komedia, filmy polskie z gatunku komedia z 2021 roku.
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!