Recenzje - Kino

Podziemne miasto wyrzutków
Podziemne miasto wyrzutków

Po ruchomych schodach zjeżdża do pustego metra pijana kobieta. Wyczekuje na krawędzi peronu. Nagle na kilka sekund gasną światła. W tym momencie nadjeżdża pociąg. Kobieta znika. Pozostaje but...

Dżungla oswojona
Dżungla oswojona

Wytwórnia Walta Disney’a już dawno skończyła z przesłodzonymi, sentymentalnymi bajkami w stylu „Kopciuszka” czy „Małej Syrenki”, rozpoczynając tym samym rywalizację z wytwórnią DreamWorks, której produkcje („Shrek”, „Madagaskar”, „Rybki z ferajny”) zgromadziły w kinowych salach miliony ludzi.

Tsotsi - godny polecenia!
Tsotsi - godny polecenia!

Johannesburg. Slumsy. Czterech młodych ludzi rozpoczyna łowy. Na ich czele stoi Tsotsi - pewny siebie, bezlitosny dla swoich ofiar i wspólników.

"Silent Hill" - gra w kino
"Silent Hill" - gra w kino

Kino rozwampirza się coraz bardziej – kiedyś raczyło się literaturą, potem pożarło komiksy, teraz przeżuwa gry. Roger Avary, współscenarzysta oscarowego „Pulp Fiction”, rzucił na ruszta japońską grę wideo, Francuz Christophe Gans (reżyser „Braterstwa wilków”) rzecz przyrządził, a widzowie, oglądając, co tamci wypluli – najpewniej się zakrztuszą.

Histeria czy Historia?
Histeria czy Historia?

Tomek (Mateusz Damięcki), student ostatniego roku fizyki, zakochuje się w pięknej Julii (Kamilla Baar) – dziewczynie swojego kumpla z roku - Jarka (Krzysztof Zych). Tomek zdaje sobie sprawę, że szansa na odbicie Julii jest raczej niewielka, jednak za wszelką cenę pragnie znaleźć się w jej pobliżu.

Nie taki czeski film
Nie taki czeski film

Na fali panującej obecnie mody na filmy czeskie, do kin po blisko dziesięciu latach powrócił obraz „Kola” Jana Sveraka. Mimo iż produkcja ta była już emitowana w telewizji oraz jest dostępna na DVD, wypadałoby się cieszyć, że znów można ją podziwiać w sali kinowej.

Nuda kodu
Nuda kodu

Wygwizdany przez dziennikarzy na 59. Festiwalu Filmowym w Cannes „Kod da Vinci” Rona Howarda właśnie wchodzi na polskie ekrany. Ekranizacja powieści Dana Browna, nie ma co ukrywać, do arcydzieł nie należy.

Brak zdjęcia
Ojciec i syn

Na granicy rzeczywistości, w mieście bez nazwy, ojciec i syn siłą miłości tworzą własny świat. Odświeżająca, bo odległa od homoerotyki, baśń o kochających się mężczyznach

Brak zdjęcia
Ukryte

Najnowszy film Michaela Haneke, twórcy „Funny Games ” i „Pianistki”. Nagrodzony za reżyserię w Cannes, mocny, trzymający w napięciu, głęboki obraz

Brak zdjęcia
Gdyby Bollywood nie było...

Od 5 maja na ekranach kin można zobaczyć „Gdyby jutra nie było" Nikhila Advani'ego, trzecią dystrybuowaną w Polsce produkcję rodem z Bombaju. Czy Bollywood daje nam coś, czego Hollywood dać nie może?

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara - recenzja

Czy filmowa biografia jednego z najsłynniejszych przestępców XX wieku to dobry film? Przeczytaj recenzję!

Przemiana - film
Przemiana - recenzja

Oceniamy ekranizację bestsellerowej powieści dla młodzieży.