Recenzje - Kino

Wiedźmy - recenzja filmu w wydaniu Blu-ray

2021-06-07 13:57:13

Film „Wiedźmy” w reżyserii Roberta Zemeckisa można już kupić w wydaniu na Blu-ray. Czy jednak warto to zrobić? Jakie dodatki znalazły się na płycie? Odpowiadamy!

Wiedźmy - film Blu-ray

O filmie

„Wiedźmy” to ekranizacja klasycznej powieści dla dzieci pióra Roalda Dahla. Fabuła skupia się na losach osieroconego chłopca o imieniu Bruno, który trafia pod opiekę kochającej babci. Kobieta za młodu przeżyła przerażające spotkanie z wiedźmami, wiec nie jest zdziwiona, kiedy młodzieniec opowiada jej o spotkaniu z niepokojącą osobą, która nagabywała go w sklepie.

Razem uciekają z domu i trafiają do luksusowego hotelu. Niestety, tak zamiast schronienia znajdują całą grupę wiedźm, które właśnie mają swój zlot. Przewodzi nimi Najwyższa Czarownica, która lata temu przemieniła przyjaciółkę babci w kurę. Czy tym razem uda się wyrównać rachunki? I jak to zrobić, gdy chłopiec zostaje zamieniony w mysz?!

Czy warto zobaczyć?

W filmie grają takie gwiazdy jak Anne Hathaway, Octavia Spencer czy Stanley Tucci, ale w centrum akcji są wygenerowane komputerowo trzy małe myszki, bo nie tylko nasz Bruno został zamieniony przez wiedzmy w zwierzaka. Film pokazuje nam, że szczęście, przyjaźń i miłość nie zalezą od ciała w jakim jesteśmy, tylko od nastawienia do życia i innych. Akcja jest wartka i choć momentami bywa przerażająca, nawet jak na produkcję familijną, to jednak głównie jest zabawnie i emocjonująco.

Zdecydowanie zaskoczyć może finałowe rozstrzygnięcie, kiedy bohaterowie zostają w swoich mysich ciałach, a mimo to wyruszają z krucjatą przeciwko wiedźmom. Tytuł ten jest zgodnie z zapowiedziami dostosowany do współczesnego widza, ale najlepiej by seans odbywał się w towarzystwie rodziców, z którymi będzie można na bieżąco omawiać poszczególne wydarzenia.

Dodatki w wydaniu na Blu-ray

Jak zwykle, kluczową kwestią podczas podejmowania decyzji o zakupie filmu na płycie jest ilość i jakość materiałów dodatkowych. Jak to tutaj wygląda? „Wiedźmy” na Blu-ray mają następujące dodatki:

Making of – to 6,5 minuty wypowiedzi gwiazd obsady, reżysera i producentów o kulisach pracy nad filmem. Wchodzimy za kamerę na planie filmowym i obserwujemy powstawanie efektów specjalnych.  

Roald Dahl, the story behind the witches – to 5 minut materiału o książce I elementach, które twórcy ekranizacji brali pod uwagę podczas realizacji tego filmu. Na przykład - Stanley Tucci mówi o mrocznych aspektach opowieści, a Robert Zemeckis o tematyce, ale są to króciutkie wypowiedzi.   

The witches: Magic Mouse – Maker Potion – to 1 minuta poświęcona magicznej miksturze, przemieniającej dzieci w myszy.

Gagi – 1,5 minuty montażu z zabawnymi scenami zza kulis planu filmowego.

Sceny niewykorzystane – 6 minut z fragmentami, które nie trafiły do ostatecznej wersji filmu. Tu widzimy kilka scen, które faktycznie powtarzały to, co już było wiadome, wiec wypadły na etapie montażu, zgodnie z zasadą „wycinamy sceny, które nic nie wnoszą”. Wyjątkowo ciekawym wyjątkiem jest ostatnia scena, w której widzimy alternatywne rozwiązanie wątku jednego z bohaterów. Tutaj losy postaci potoczyły się przeciwnie do tego, co pokazano w końcowej wersji filmu.

Michał Derkacz

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, ocena, opinia, dodatki, wydanie, zawartość, 2021
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ojcostwo film 2021
Ojcostwo - recenzja

Kevin Hart jako samotny ojciec w nowym filmie na Netflix. Czy warto zobaczyć?

Tom & Jerry - recenzja

Czy połączenie animacji z filmem aktorskim to dobry pomysł?

Obraz poÅźądania
Obraz pożądania - recenzja

Thriller, który w napięciu trzyma dopiero na końcu.

Polecamy
Upiorne opowieści po zmroku - recenzja

Włos się jeży na głowie od tego filmu!

Na noÅźe
Na noże - recenzja festiwalowa

Oceniamy kryminał Riana Johnsona z wieloma gwiazdami w obsadzie.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Ojcostwo film 2021
Ojcostwo - recenzja

Kevin Hart jako samotny ojciec w nowym filmie na Netflix. Czy warto zobaczyć?

Tom & Jerry - recenzja

Czy połączenie animacji z filmem aktorskim to dobry pomysł?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!