Recenzje - Kino

Westworld: sezon 3 odcinek 1 - recenzja

2020-03-17 12:40:20

Trzeci sezon serialu "Westworld" pokazuje sytuację w świecie przyszłości po upadku futurystycznego parku rozrywki. Jonathan Nolan oraz Lisa Joy tym razem przedstawiają historię, która skupia się na wydarzeniach w prawdziwym świecie i był to zabieg bardzo odświeżający.

Westworld: sezon 3 odcinek 1

Evan Rachel Wood teraz stoi w centrum wydarzeń, jednak już nie jako zagubiona Dolores, lecz jako rządna zemsty i kontroli nad ludźmi femme fatale, potrafiącej jak na zawołanie zmieniać oblicze wedle aktualnej potrzeby i uznania. Aktorka pokazuje, że jeszcze nie widzieliśmy wszystkiego co jest ona nam w stanie zaoferować i jej występ jest jak do tej pory najsilniejszą stroną trzeciego sezonu.

Wrażenie robi także samo miejsce akcji, bo wielkie metropolie świata przyszłości zostały znakomicie zaprojektowane i pokazane, bez oszczędzania na budżecie. Dziwne połączenia helikopterów z dronami, fantazyjne samochody i motory czy same budynki, wyglądające jak spełnienie marzeń szalonego projektanta tworzą razem wizję świata wiarygodnego, ale też niebezpiecznie sterylnego i wypranego z chaosu i emocji, jak ludzie w nim mieszkający.

Historia, jak na pierwszy odcinek przystało, rysuje nam szkic  wątków, na których się później będziemy skupiać oraz całkiem sprawnie przedstawia postacie grające teraz najważniejsze role. Tu uwagę zwraca Aaron Paul i jego Caleb wpadający nagle w sam środek intrygi z Dolores. Miło też ogląda się Bernarda w wykonaniu Jeffreya Wrighta, a sytuacja w jakiej znajduje się ten bohater jest bardzo złożona i daje niezłe pole do dalszego rozwoju.

W pierwszym odcinku nie ma wielu scen akcji, a dopiero finał skupia się na strzelaninach i pościgach, o nie oznacza, że pozostałe minuty tego epizodu są nudne. Poczynania Dolores potrafią przykuć uwagę równie mocno co jej uroda, zaś scenariusz wzorowo oddaje zasadę, by twórca nie bał się zrzucać na bohatera lawiny problemów do rozwiązania. to wszystko sprawia, że nowy sezon "Westworld" zapowiada się bardzo dobrze!

Michał Derkacz

fot. materiały prasowe HBO

Słowa kluczowe: HBO, opinia, analiza, ocena, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Unorthodox
Unorthodox - recenzja serialu

Oceniamy najnowszy hit Netflixa o ortodoksyjnej Żydówce.

Altered Carbon: Resleeved
Altered Carbon: Resleeved - recenzja

Cyberpunkowe anime na Netflix to pozycja, na którą warto zwrócić uwagę!

Bloodshot film 2020
Bloodshot - recenzja

Vin Diesel w efektownej ekranizacji komiksu o superżołnierzu.

Polecamy
Zwiastun oszust!
Zwiastun oszust!

Opakowanie "Nine" jest o wiele bardziej efektowne od jego zawartości. Wszystko, co wartościowe w tym musicalu znajdziemy w trzyminutowym trailerze.

That’s the adrenaline, baby
That’s the adrenaline, baby

Król nie żyje, niech żyje Król! – chciałoby się krzyknąć po seansie paradokumentu „This Is It”, w którym Jackson potwierdza, że jest godny miana Króla Popu.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Unorthodox
Unorthodox - recenzja serialu

Oceniamy najnowszy hit Netflixa o ortodoksyjnej Żydówce.

Altered Carbon: Resleeved
Altered Carbon: Resleeved - recenzja

Cyberpunkowe anime na Netflix to pozycja, na którą warto zwrócić uwagę!