Dzieje się - Kino

"W ciemności" zwycięzcą Festiwalu Plus Camerimage

2011-12-05 11:22:30

Jolanta Dylewska zdobyła Złotą Żabę w Konkursie Głównym prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Operatorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage, który zakończył się w minioną sobotę w Bydgoszczy. Festiwalowe jury nagrodziło jej zdjęcia do filmu Agnieszki Holland "W ciemności", polskiego kandydata do Oscara.

Nagroda przyznana "W  ciemności" przez międzynarodowe jury, któremu przewodził światowej klasy reżyser Roger Donaldson, to dla produkcji Holland świetny prognostyk przed zbliżającym się ogłoszeniem nominacji Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Polski kandydat do Oscara - najnowszy film Agnieszki Holland pt. "W ciemności" - trafi na ekrany polskich kin 5 stycznia 2012. Znakomicie przyjmowany przez widzów i recenzentów obraz, porównywany do "Listy Schindlera" i "Pianisty", jest m.in. laureatem Nagrody Publiczności Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Mar Del Plata, Nagrody za Najlepszą Reżyserię Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Valladolid czy Nagrody dla Najlepszego Filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym St. Louis. Spotkał się także z entuzjastycznym przyjęciem na prestiżowych festiwalach w Toronto i Telluride, a aktualnie jest prezentowany na Plus Camerimage 2011.

Katolik. grzesznik... drobny złodziejaszek. Najnowsze dzieło autorki "Tajemniczego ogrodu" i nominowanego do Oscara dzieła "Europa, Europa" opowiada poruszającą historię Leopolda Sochy - Polaka ze Lwowa (wybitna rola Roberta Więckiewicza), który za pieniądze pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Jednak to, co początkowo wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.

ip

Słowa kluczowe: w ciemności polski kandydat do oscara agnieszka holland plus camerimage

W ciemności (17)

Oficjalny plakat
Polski plakat teaserowy
W ciemności  - Zdjęcie nr 3
W ciemności  - Zdjęcie nr 4
W ciemności  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
John Wick 3
Zobacz zwiastun filmu "John Wick: Chapter 3 - Parabellum" [WIDEO]

Do sieci trafił zwiastun najnowszego filmu z Keanu Reevesem!

Diablo. Wyścig o wszystko
Na co do kina w weekend [PREMIERY]

Polskie wyścigi, europejskie dramaty i amerykańskie szkło.

Zakon Świętej Agaty
"Zakon Świętej Agaty": Darren Lynn Bousman prezentuje nowy horror [FOTO, WIDEO]

Twórca trzech części "Piły" powraca z kolejną propozycją dla fanów kina grozy.

Polecamy
Saga Zmierzch wraca do kin. Wszystkie 5 części!
Saga Zmierzch wraca do kin. Wszystkie 5 części!

Kina Helios zagrają wszystkie pięć części Sagi Zmierzch!

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
John Wick 3
Zobacz zwiastun filmu "John Wick: Chapter 3 - Parabellum" [WIDEO]

Do sieci trafił zwiastun najnowszego filmu z Keanu Reevesem!

Diablo. Wyścig o wszystko
Na co do kina w weekend [PREMIERY]

Polskie wyścigi, europejskie dramaty i amerykańskie szkło.