Recenzje - Kino

The End of the F***Ing World 2 - recenzja serialu

2019-12-02 12:20:44

Groźny i tajemniczy, słodki i romantyczny. Trudno znaleźć inne przymiotniki, które lepiej scharakteryzują ten serial. "The End of the F***Ing World" to naprawdę koniec świata.

The End of the F***Ing World 2

Dwa lata wcześniej

Od wydania pierwszego sezonu minęło 741 dni. Tyle producenci Netflixa kazali nam czekać na kontynuację historii Alyssy (Jessica Barden) oraz Jamesa (Alex Lawther). Tyle kazali nam czekać w niepewności i niewiedzy. Czy to nie jest okrutne?

Po kolei. Pojawia się jedna znacząca postać - Bonnie. Była dziewczyna Dra Clive’a Kocha. Jedyna główna bohaterka, która rzeczywiście zamordowała kogoś z premedytacją. James w drugim sezonie na dobre traci swoje skłonności do zabijania istot żywych. Alyssa jednak nie przestaje zaskakiwać głupimi pomysłami.

Pierwszym z nich jest niezobowiązujący ślub z jej dość przypadkowym chłopakiem, z którym tego ślubu chyba nie chciała brać. Sytuacja się komplikuje, kiedy ona i James dostają list z dziwną zawartością. Dla Jamesa jest to powód do spotkania (a raczej stalkowania – to nie mogło być takie łatwe) z Alyssą. Ich ponowne spotkanie nie było łatwe ze względu na dość brutalny list, do którego napisania bohater został wcześniej zmuszony w szpitalu. Jak widzimy skomplikowanych wątków tutaj nie brakuje!

Serial udowadnia, że ludzie noszą ze sobą jakiś bagaż doświadczeń, pragnień i każdy z nas coś stracił. Bonnie jest przekonana, że ktoś, kto ją bardzo kochał, został brutalnie zamordowany. Właściciel motelu stracił żonę, a para głównych bohaterów ma za sobą zabójstwo w obronie koniecznej. Serial przekonuje, że ludzie mogą żyć w błędzie oraz że mamy w sobie moc ratowania innych (tak jak i broń, która potrafi przypadkiem zabić).

Recenzja serialu od Netflixa

Najważniejszym elementem serialu jest więź, jaka łączy Alyssę i Jamesa. Jest szczera i prawdziwa. To ona potrafi zmienić bohaterów i pozwolić im "coś czuć" w życiu. Trudno w tym momencie nie powiedzieć, że w realnym świecie jest podobnie. Charaktery tej dwójki są jednocześnie takie same, ale i zupełnie inne, co nadaje pewnej realności w tym całym szaleństwie. Budowa serialu jest dość ciekawa. Wiele retrospekcji i innych zabiegów nadaje akcji dynamizmu. ​Pod względem technicznym serial spełnia wszystkie wymagania. Każdy kadr ma jakieś swoje uzasadnienie i nie wziął się przypadkiem. Muzyka jest idealnie dobrana, przenosi widza w klimat końcówki ubiegłego wieku. Aktorzy również, jak w poprzednim sezonie, bardzo dobrze się spisali.

The End of the F***Ing World - czy warto obejrzeć?

"The End of the F***Ing World" jest bardzo mocny. Dla kogoś szukających wrażeń, niespodziewanych zwrotów akcji i krwi - jest idealny. Historia bohaterów nie jest bardzo realistyczna, mimo tego warto go obejrzeć. Godny polecenia ze względu na wysoką jakość, świetny montaż, grę aktorską i tę przewrotność znaną z pierwszego sezonu.

Ocena końcowa: 9/10

Zobacz również: The End of F***ing World - recenzja pierwszego sezonu>>


Zuzanna Kowalska

fot. materiały prasowe Clerkenwell Films

Słowa kluczowe: 2019, Netflix, kultura, w sieci, czas wolny, ocena, serial
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Andrew Scott, Ripley
Ripley - recenzja serialu

Serial Netflix to nowa ekranizacja książki "Utalentowany pan Ripley".

Civil War
Civil War - recenzja

Dlaczego jest to jeden najlepszych filmów 2024 roku?

Omen: Początek
Omen: Początek - recenzja

Oceniamy prequel słynnego horroru! Czy jest strasznie?

Polecamy
Infinite Storm
Infinite Storm - recenzja

Naomi Watts w nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej. Czy warto zobaczyć?

Oceniamy trzecią część kultowej serii o Czkawce i Szczerbatku.
Jak wytresować smoka 3 - recenzja

Oceniamy trzecią część kultowej serii o Czkawce i Szczerbatku.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Andrew Scott, Ripley
Ripley - recenzja serialu

Serial Netflix to nowa ekranizacja książki "Utalentowany pan Ripley".

Civil War
Civil War - recenzja

Dlaczego jest to jeden najlepszych filmów 2024 roku?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!