Dzieje się - Kino

Tego fani kina nie mogą przegapić. Kolejny Warszawski Festiwal Filmowy

2018-10-03 14:47:34

12 października rozpocznie się kolejna edycja Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Zobaczyć tam będzie można propozycje z całego świata, często nieobecne w kinach. Od 4 października dostępne są w przedsprzedaży bilety na to wyjątkowe wydarzenie.

www.facebook.com/warsawfilmfestivalFilmem otwarcia festiwalu będzie obraz Amosa Gitaï Tramwaj w Jerozolimie, poruszający temat trudnych relacji izraelsko-palestyńskich. Sceny z codziennej trasy pasażerów tworzą tu wizję świata pokojowej współegzystencji ludzi, którzy tworzą podzielone społeczeństwo. Jak wiadomo, tramwaj zbliża ludzi, a w tym jerozolimskim zbliżenie to nabiera dodatkowego znaczenia.

Najważniejszym wydarzeniem festiwalu będzie Konkurs Międzynarodowy. Jako reprezentant Polski weźmie w nim udział nowy film Marka Koterskiego 7 żyć, w którym doskonale znany bohater, Adaś Miauczyński, wraca do czasów dzieciństwa i towarzyszącym mu wtedy emocjom. Zobaczyć też będzie można m.in. Jesteśmy gorączką Jorge Navasa, poświęcony tancerzom w pełnej przemocy Kolumbii, czy thriller Paul Sanchez powrócił autorstwa Patricii Mazuy, w którym będzie można śledzić poszukiwania nieuchwytnego mordercy. Fanom azjatyckiego kina powinien przypaść do gustu obraz Zhou Lidong, opisujący historię mężczyzny zmagającego się z trudną rzeczywistością raczkującego kapitalizmu.

W Konkursie 1-2 wystartuje 15 filmów. Pojawią się na nim między innymi węgierski kryminał, wietnamskie kino społeczne, kazachski western czy rumuński thriller medyczny. Zobaczyć będzie też można film Istota Świata Natalia Meshchaninovej pokazujący realia rosyjskiej prowincji lub ekologiczny Dom Emre Yeksana, w którym bohater próbuje odnaleźć się w świecie konfliktu cywilizacji i natury.

Podczas festiwalu odbędą się także pokazy specjalne z emocjonującym, często niszowym kinem. Dla miłośników polskich filmów zorganizowano seanse Polska Klasyka. Będą one poświęcone Krzysztofowi Krauze, Piotrowi Szulkinowi czy Kazimierzowi Karabaszowi - twórcom, którzy niedawno odeszli.

Widzom z dziećmi spodoba się Rodzinny Weekend Filmowy z wciągającymi i mądrymi filmami z Czech, Brazylii i Szwajcarii. Bohaterowie stają w nich oko w oko z trudnymi wyzwaniami, którym w trakcie swoich perypetii próbują sprostać. Zobaczyć też będzie można zestaw filmów krótkometrażowych.

materiały prasowe

Na koniec festiwalu, jako film zamknięcie wyświetlony zostanie obraz Antonio Morabito I odpuść nam nasze długi. W tym filmie poświęconym dramatowi zadłużonego bohatera zobaczymy między innymi Jerzego Stuhra.

Festiwal będzie miał miejsce w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy w dniach 12-21 października 2018 r. Bilety w przedsprzedaży można dostać w Kinotece oraz poprzez stronę www.wff.pl od 4 października. Pod tym adresem znajduje się również pełen program wydarzenia.

ip

fot. Rafal Nowak/materiały prasowe

Słowa kluczowe: 2018, program, filmy, Warszawa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Tilda Swinton w filmie Suspiria
To jest Tilda Swinton w filmie "Suspiria"

Aktorka w charakteryzacji na 80-letniego psychiatrę nabrała setki osób.

Escape Room
"Escape Room" - kolejny horror o zagadkowej pułapce [WIDEO]

Zobacz zwiastun filmu, który wejdzie do kin na początku 2019 roku.

Festiwal Aktorstwa Filmowego 2018
7. Festiwal Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu: Gwiazdy na Gali otwarcia [FOTO]

Mistrzowie kreacji aktorskiej przybyli do stolicy Dolnego Śląska. Zobacz zdjęcia!

Polecamy
Najbardziej wyczekiwane komedie w 2016 roku
Najbardziej wyczekiwane komedie w 2016 roku

Na liście najbardziej wyczekiwanych filmów w 2016 roku, znalazły się liczne komedie. Zobaczcie, z czego się pośmiejemy!

Rozdano studenckie Oscary
Rozdano studenckie Oscary

37. gala Student Academy Awards za nami. W Beverly Hills nagrodzono 13 studentów z 10 college'ów i uniwersytetów.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Tilda Swinton w filmie Suspiria
To jest Tilda Swinton w filmie "Suspiria"

Aktorka w charakteryzacji na 80-letniego psychiatrę nabrała setki osób.

Escape Room
"Escape Room" - kolejny horror o zagadkowej pułapce [WIDEO]

Zobacz zwiastun filmu, który wejdzie do kin na początku 2019 roku.