Recenzje - Kino

Tajne przez Brad Pitt

2008-11-10 17:50:18
 Czasami kino jest dla cierpliwych. Kino bywa przeznaczone dla koneserów. Nie musi wam smakować, ale jest wytrawne.

Tajne przez poufne to mieszanka pełna humoru i dyskretnego sarkazmu. Bezskutecznie będziecie wyglądać na ekranie hollywoodzkich przystojniaków i piękności ociekających brylantyną i kryształowymi intencjami. Aktorzy bardzo prawdziwi, serca widza zdobywają prawdziwością swoich kreacji i obrazem ludzi niedorosłych. Pomimo zajmowanych pozycji i całkowicie poważnych funkcji podchodzą do życia z dziecięcym pragnieniem posiadania wszystko co tylko znajdzie się w zasięgu ręki. Kiedy jednak nadchodzi katastrofa, są coraz bardziej bezradni, przez co pakują się w kłopoty. Takim człowiek jest właśnie Osbourne Cox – agent CIA zwolniony o wielu latach pracy. Swoje zgorzknienie topi w alkoholu, a czas zabija spisywaniem swoich wspomnień z pracy. Dysk z danymi gubi w klubie fitness. Trafia ona w ręce owładniętej poprawieniem swojego wyglądu Lindy i przygłupiego trenera Chada. Węsząc łatwą forsę, szantażują agenta, co pociąga za sobą cały szereg konsekwencji. Jeśli do tej menażerii dorzucić zdradzających się wzajemnie małżonków oraz nie więcej rozgarniętych agentów specjalnych, otrzymujemy mieszankę wybuchową. Fabuła zapleciona inteligentnie i z pomysłem, do bólu wytyka ludzkie wady i słabości.

Wręcz rewelacyjna w tym filmie jest rola Brada Pitta jako Chada. Aktor wciśnięty przez lata do szuflady produkcji romantycznych objawia się w zupełnie nowym wcieleniu. Przygłupi, ale o wielkim sercu trener zagrany przez przystojniaka otwiera przed Bradem furtkę do kolejnych ról filmowych. Johna Malkovicha nikomu przedstawiać nie trzeba (jako Ox). Każda z postaci zasługuje na osobne omówienie i pochwały. Film z kategorii dobrych, aspirujący do działu bardzo dobrych. Warto zobaczyć.
Anna Kędzior

Recenzja dzięki uprzejmości:

 
Słowa kluczowe: Tajne przez poufne, recenzja, cinema city, kino, film
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Yesterday - recenzja

Komedia romantyczna o świecie bez muzyki Beatlesów to nowe dzieło Danny'ego Boyle'a. Czy warto zobaczyć?

Deerskin
Deerskin - recenzja przedpremierowa

Oceniamy nowy, równie szalony film twórcy "Morderczej opony".

Annabelle wraca do domu
Annabelle wraca do domu - recenzja

Jeden dom, jedna noc, trzy bohaterki i wiele duchów.

Polecamy
AFF: Aż po grób - recenzja
AFF: Aż po grób - recenzja

Co sprawiło, że Felix zamieszkał z dala od ludzi, dlaczego wszyscy okoliczni mieszkańcy na jego widok najchętniej zapadliby się pod ziemię?

Szklana pogoda (Lęk wysokości - recenzja)
Szklana pogoda (Lęk wysokości - recenzja)

„Lęk wysokości” to dowód na to, że w polskim kinie nie dzieje się wcale tak źle.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Yesterday - recenzja

Komedia romantyczna o świecie bez muzyki Beatlesów to nowe dzieło Danny'ego Boyle'a. Czy warto zobaczyć?

Deerskin
Deerskin - recenzja przedpremierowa

Oceniamy nowy, równie szalony film twórcy "Morderczej opony".