Recenzje - Kino

Silos - recenzja odcinka 4.

2023-05-22 13:34:42

W 4. odcinku serialu „Silos” (pt. „Prawda”) główna bohaterka Juliette próbuje zdobyć zaufanie zastępcy Marnesa, współpracując z nim, żeby odkryć… no właśnie prawdę o niedawnych tragediach. Choć starszy i bardziej doświadczony na stanowisku stróża prawa kolega otwarcie okazuje jej niechęć, protagonistka trafia do niego, oferując wzajemną przysługę na warunkach: - Ja pomagam tobie w sprawie otrucia ukochanej, a ty pomagasz mi w sprawie upozorowanego samobójstwa mojego faceta.

Silos odcinek 44. odcinek wraca też do retrospekcji, aby pokazać nam trudne dzieciństwo bohaterki. Widzimy jak 13-letnia Juliette musi uporać się z rodzinną tragedią, a później z wyzwaniem jakie sama przed sobą postawiła, aby uciec od ojca i myśli o stracie brata i mamy. Tak trafia do ciężkiej pracy, czyli recyklinku śmieci i napraw tego co się da. Jak wiemy, to tam ujawni swój talent i stanie się postacią, która poznajemy na początku.

W aktualnej akcji protagonistka nie jest jeszcze nawet zaprzysiężona na funkcję szeryfki, a już jej rywale szukają sposobów prawnych i nie tylko, aby wywalić ją ze stanowiska, a nowe mieszkanie, biuro i dostęp do archiwum i różnych akt, nie może się obejść bez fochów współpracowników. Dla kontrastu, Juliette poznaje przystojnego pracownika stołówki i może coś z tego będzie…

Choć przez dłuższy czas 4. Odcinek sprawia wrażenie przejściowego wypełniacza, to na koniec dostajemy sporo ważnych wydarzeń. Starsza przyjaciółka bohaterki chyba da włączyć zabytkową kamerę, na której pewnie jest coś niezwykle istotnego na temat życia poza silosem. W dodatku Marnes zostaje napadnięty (zgodnie z własnymi przewidywaniami, bo ma wielu wrogów), a to wszystko sprawia, że ponownie czekamy na kolejny odcinek!

Michał Derkacz

fot. materiały prasowe

 

Słowa kluczowe: serial, ocena, analiza, fabuła, Apple tv+
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Boogeyman - recenzja

Czy to dobra adaptacja opowiadania Stephena Kinga?

Silos odcinek 6
Silos - recenzja odcinka 6.

Tym razem działo się naprawdę sporo!

Idol 1x1
Idol - recenzja odcinka 1.

Czy warto było czekać na kontrowersyjny serial HBO o przemyśle muzycznym?

Polecamy
Efekt hipnozy
Efekt hipnozy - recenzja

Dwie osoby reżyserowały ten film, ale to nadal za mało.

Sprzątaczka serial Netflix
Sprzątaczka - recenzja serialu

Oceniamy oparty na faktach serial Netflix. Czy warto poznać tę historię?

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Boogeyman - recenzja

Czy to dobra adaptacja opowiadania Stephena Kinga?

Silos odcinek 6
Silos - recenzja odcinka 6.

Tym razem działo się naprawdę sporo!

Popularne
michał lamÅźa
Kim jest Michał Lamża, nowy mąż aktorki Anety Todorczuk?

Zarówno jak swoja żona, mężczyzna związany jest z branżą artystyczną i filmową.

aneta todorczuk
Aneta Todorczuk ponownie wyszła za mąż! Ślub ukryła przed mediami

Wraz ze swoim nowym mężem pracują nad swoją autorską płytą.