Recenzje - Kino

Silos - recenzja odcinka 3.

2023-05-17 12:17:29

3. odcinek serialu „Silos” (premiera 12 maja) zrywa z formułą ciągłych retrospekcji z dwóch pierwszych epizodów i skupia się na aktualnych wydarzeniach wewnątrz tytułowej, postapokaliptycznej konstrukcji.  

Silos odcinek 3Akcja w głównym wątku skupia się bohaterce, która po trudnej nocy, ostro zakrapianej alkoholem, musi poradzić sobie z trudnym dylematem – przyjmować odznakę głównego szeryfa po zmarłym przyjacielu, czy zostać na dolnych poziomach jako naczelna mechanik całego silosu? Wskazówka na odwrocie odznaki przekonuje ją jednak do tej pierwszej opcji, co będzie miało ogromne znaczenie dla dalszych wydarzeń.

Domyślamy się, że posadza szeryfki otwiera jej drzwi do niedostępnych ogólnie danych i pomieszczeń, dzięki czemu będzie w stanie rozwiązać zagadkę z odcinków 1 i 2. Naturalnie stanie się ona też znacznie ważniejszą jednostką z punktu widzenia całej społeczności, bo jeśli chodzi o codzienne czynności, to rola naczelnego mechanika była kluczowa dla życia mieszkańców.

Mianowanie jej na prominentne stanowisko jest nie w smak przeciwnikom politycznym pani burmistrz, aż do tego stopnia, że ta w finałowej scenie zostaje… zamordowana przez otrucie? To wyjaśni się wkrótce, ale nasza główna bohaterka będzie musiała zaczynać pracę strażniczki prawa od śledztwa w szalenie poważnej sprawie.

Tym lepiej, że przed odejściem z dolnych pięter uporała się z poważną awarią głównego zasilacza silosu. Akcja naprawy to najmocniejszy punkt 3. Odcinka i trzeba przyznać, że emocje są tu niesamowite. Czy uda się zrobić wszystko pod presją czasu? Czy wszyscy wyjdą z tego cało? Czy odpowiedzialność i presja czasu nie sparaliżuje ucznia protagonistki? Doskonale się to ogląda, a mamy wrażenie, że teraz będzie tylko ciekawiej.

Michał Derkacz

fot. materiały Apple TV+

Słowa kluczowe: serial, ocena, analiza, fabuła, Apple tv+
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Boogeyman - recenzja

Czy to dobra adaptacja opowiadania Stephena Kinga?

Silos odcinek 6
Silos - recenzja odcinka 6.

Tym razem działo się naprawdę sporo!

Idol 1x1
Idol - recenzja odcinka 1.

Czy warto było czekać na kontrowersyjny serial HBO o przemyśle muzycznym?

Polecamy
Siła ducha film Netflix
Siła ducha - recenzja

Czy warto zobaczyć jak nastolatka stara się samotnie opłynąć świat?

Plan lekcji film Netflix
Plan lekcji - recenzja

Były policjant powraca do walki o sprawiedliwość. Czy warto to zobaczyć?

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Boogeyman - recenzja

Czy to dobra adaptacja opowiadania Stephena Kinga?

Silos odcinek 6
Silos - recenzja odcinka 6.

Tym razem działo się naprawdę sporo!

Popularne
michał lamÅźa
Kim jest Michał Lamża, nowy mąż aktorki Anety Todorczuk?

Zarówno jak swoja żona, mężczyzna związany jest z branżą artystyczną i filmową.

aneta todorczuk
Aneta Todorczuk ponownie wyszła za mąż! Ślub ukryła przed mediami

Wraz ze swoim nowym mężem pracują nad swoją autorską płytą.