Recenzje - Kino

Sekretne życie zwierzaków domowych 2 - recenzja

2019-07-03 10:36:03

UWAGA: Recenzja zdradza istotne elementy fabuły.

Na ekrany kin 28 czerwca 2019 roku weszła animacja "Sekretne życie zwierzaków domowych 2". Film ten stworzony został przez wytwórnię Illumination, z której pochodzą takie filmy jak: "Minionki" czy "Jak ukraść księżyc". Wytwórnia ta specjalizuje się w mnożeniu części powstałych już bajek. Tak stało się i w tym przypadku. Przeczytajcie recenzję filmu "Sekretne życie zwierzaków domowych 2".

Sekretne życie zwierzaków domowych 2O czym jest ta animacja?

Trudno zarysować jest fabułę tej animacji, ponieważ mnogość wątków, które zostały w niej umieszczone przytłaczają. Właściwie jednoznacznie nie da się powiedzieć o czym jest to film. Tak, jak i w "Minionkach" dostajemy zlepek przypadkowych sytuacji, w których ciężko się połapać. Rozpoznawane postaci z pierwszej część wciąż elektryzują. Śmieszą, uczą i przeżywają nieprawdopodobne historie. Prosty przepis na sukces. Początkowy wątek jest o bohaterach pierwszej części Maksie i Duke’u. Najpierw dowiadujemy się, że ich właścicielka - Katie - znajduje chłopaka, z którym następnie bierze ślub. Następnie rodzi im się dziecko, z czego niezadowolony jest Maks. Pies boi się, że zostanie odrzucony na dalszy plan. Jednak później chłopczyk staje się oczkiem w głowie obu psów, a obawa o niebezpieczeństwo, na jakie może być narażone dziecko staje się lekką obsesją Maksa. Pozostałe wątki, to perypetie króliczka Snowballa, który wraz z psią przyjaciółką Daisy próbują uratować tygrysa z rąk okrutnego właściciela cyrku - Sergieja. Jego rosyjski akcent nie jest przypadkowy, bo kto jak nie Rosjanin może być antagonistą we wszelkich filmach. Nie są to wszystkie wątki tego filmu, ale nie będziemy streszczać całej tej zawiłej opowieści...

Inteligentne i zabawne żarty

Zdecydowanie największym plusem tego filmu są żarty. Szybkie przechodzenie z wątku do wątku wydaje się ciężkie, zwłaszcza dla dzieci, jednak co chwile dostajemy żart za żartem. Sprawia to, że film nie nudzi sie szybko. Dorosłych będą śmieszyć nawiązania do popkultury, a dzieci proste gagi związane z życiem pupili. Świetny zabieg następuje na samym końcu filmu. Wzięto śmieszne scenki ze zwierzętami umieszczone w serwisie YouTube i umieszczono w sekwencji końcowej wraz z napisami. Ludzie śmiejąc się wychodzili z sali kinowej, co na pewno mogło zatrzeć niesmak po braku umiejętnego podzielenia wydarzeń w animacji.

Zdecydowany plus to muzyka. Oszołomiona kocimiętką kotka przeżywa swój stan w rytm piosenki "White Rabbit" Jafferson Airplane, a sekwencje przygodowe mają motyw z Jamesa Bonda. Pod koniec filmu dostajemy również teledysk, w którym króliczek Snowhite rapuje do hitu "Panda" Desiignera.

Nadmierna agresja

Problememem tej animacji, w zestawieniu z miłością do zwierząt domowych, jest agresja jaką twórcy raczą widzów względem złych charakterów w tym filmie. Małpka Siergieja zostaje wystrzelona w powietrze, wilki spadają z rozpędzonego pociągu, a sam Sergiej, jako główny antagonista, zostaje potrącony przez samochód pełen kotów. Doskwiera to jeszcze bardziej, kiedy wiemy do kogo ta animacja jest kierowana. Twórcy uczą dzieci, że dobre zwierzątka muszą być pielęgnowane i zawsze wygrane, a te dzikie i złe trzeba likwidować. Po sensie rodzice powinni tłumaczyć dzieciom, że jest to jedynie świat przedstawiony i takich sytuacje nie zdażą się w prawdziwym życiu.

Werdykt

Ostatecznie warto wybrać się na ten film ze względu na żarty, które rzeczywiście śmieszą i szybką akcję, która nie wydłuża filmu. Najlepiej sklasyfikować tę bajkę, koło równie rozrywkowych i miłych dla oka produkcji z wytwórni Illuminations. Podczas seansu można dobrze się bawić i wybrać na niego z dziećmi, a również bez nich. Nie jest to jednak gwarancja świetnej zabawy.

Maja Kotoska

Film zobaczyłam w kinie Cinema City Wroclavia.


fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, opinia, ocena, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Władca mroku
Władca mroku - recenzja

Czy warto zobaczyć nowy horror twórcy "The Boy" i "Sierota: Narodziny zła"?

abigail film
Abigail - recenzja spoilerowa

Rodzice nie mówili, żeby nie bawić się jedzeniem?

Rebel Moon – część 2: Zadająca rany
Rebel Moon - Część 2: Zadająca rany - recenzja

Czy ten film Zacka Snydera jest lepszy niż pierwsza część?

Polecamy
Korpo
Korpo - recenzja przedpremierowa

Krwawy, szalony i zabawny! Oto film o "czelendżowaniu tasków na dedlajnie".

Siła ducha film Netflix
Siła ducha - recenzja

Czy warto zobaczyć jak nastolatka stara się samotnie opłynąć świat?

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Władca mroku
Władca mroku - recenzja

Czy warto zobaczyć nowy horror twórcy "The Boy" i "Sierota: Narodziny zła"?

abigail film
Abigail - recenzja spoilerowa

Rodzice nie mówili, żeby nie bawić się jedzeniem?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!