Dzieje się - Kino

Ruszył nabór na DOC LAB POLAND 2016! Dokumentalisto, zgłoś się!

2016-01-22 10:12:28

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego wraz z Krakowskim Festiwalem Filmowym i Partnerami ogłaszają nabór projektów dokumentalnych na DOC LAB POLAND 2016. To największy w Polsce program dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych. Zgłoszenia można nadsyłać tylko do 26 lutego.

Program dla profesjonalnych filmowców-dokumentalistów DOC LAB POLAND 2016 polegać będzie na konsultowaniu zgłoszonych projektów i prezentowaniu ich światowym ekspertom. Na dwa odrębne komponenty: START lub GO! zapraszamy projekty w dwóch różnych fazach: w developmencie albo w montażu. Najciekawsze projekty zostaną nagrodzone podczas Festiwalu w Krakowie.

Zgłoszenia na DOC LAB POLAND 2016 są otwarte dla filmowców mających już za sobą pierwsze zrealizowane produkcje. Organizatorzy stawiają na dokumenty z autorskim i kreacyjnym podejściem – nie tylko społecznym, ale również historycznym, biograficznym, sportowym czy muzycznym. Zapraszają projekty, w których istotny jest autorski punkt widzenia, interpretacja rzeczywistości, twórcze podejście. Stawiają na filmy pełnometrażowe lub godzinne (52 min). Filmy muszą mieć potencjał międzynarodowy (koprodukcyjny lub dystrybucyjny). Termin zgłaszania aplikacji: 26 lutego 2016, do godz. 23:59. Aplikowanie na program jest bezpłatne. Regulamin i szczegóły na www.doclab.pl.

DOC LAB START – dla projektów filmowych w fazie developmentu lub wczesnych zdjęć (udział biorą: reżyser i producent lub sam reżyser, jeśli nie ma jeszcze producenta). Rozwój projektu: konsultacje merytoryczne (ewolucja tematu i dramaturgii, wybór bohaterów i sposobu narracji) oraz producenckie (tworzenie budżetu i planu finansowania), a także opracowanie koncepcji prezentacji projektu, poszukiwanie partnerów do produkcji i finansowania. Trzy intensywne sesje: kwiecień, czerwiec i październik. Udział w pitchingu DOCS TO START! na Krakowskim Festiwalu Filmowym i indywidualne spotkania z producentami, instytucjami wspierającymi produkcję filmową, funduszami filmowymi, telewizjami etc. z Polski i zagranicy.

DOC LAB GO! – dla filmów w fazie montażu i przygotowanych pierwszych wersji montażowych (udział biorą: reżyser i producent, a w pierwszej sesji ewentualnie także montażysta). Opracowanie strategii komunikacji, promocji i dystrybucji filmu, przygotowanie pakietów promocyjnych, konsultacje z dystrybutorami i agentami sprzedaży. Konsultacje wersji montażowych z wybitnymi montażystami i reżyserami. Opracowanie strategii festiwalowej. Trzy intensywne sesje: kwiecień, czerwiec i październik. Udział w pitchingu DOCS TO GO! na Krakowskim Festiwalu Filmowym i indywidualne spotkania z selekcjonerami najważniejszych światowych festiwali oraz dystrybutorami, agentami sprzedaży, telewizyjnymi redaktorami zamawiającymi – poszukiwanie partnerów dystrybucyjnych.

DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych filmowców-dokumentalistów, pracujących nad projektami z międzynarodowym potencjałem, składający się z warsztatów, indywidualnych konsultacji i dyskusji w grupach. Jego celem jest pomoc przy nawiązaniu koprodukcji oraz wsparcie dystrybucji i szans festiwalowych realizowanych filmów. Po prezentacjach odbywa się ok. 350 indywidualnych spotkań z: producentami, przedstawicielami funduszy filmowych oraz telewizji, dystrybutorami, agentami sprzedaży i selekcjonerami festiwalowymi, którzy są nastawieni na poszukiwanie polskich projektów i kontaktów z polską branżą dokumentalną.

DOC LAB POLAND organizowany jest we współpracy z najważniejszym niemieckim festiwalem dokumentalnym DOK Leipzig, czeskim Institute of Documentary Film oraz European Documentary Network (europejską organizacją zrzeszająca dokumentalistów). Konsultantami są czołowi europejscy eksperci:  szefowa DOK Leipzig - Leena Pasanen, szef EDN – Paul Pauwels, selekcjonerka IDFA – Rada Sesić, czy agentka sprzedaży Irena Taskovski. Konsultantami będą też czołowi polscy filmowcy: Paweł Łoziński, Maria Zmarz-Koczanowicz, Wojciech Staroń, Bartek Konopka oraz najlepsi montażyści, wiodący producenci, agenci sprzedaży, specjaliści od promocji i dystrybucji.

Partnerami-współorganizatorami DOC LAB POLAND 2016 są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission.

Więcej informacji na www.doclab.pl

ip

Słowa kluczowe: konkurs filmowy, filmy dokumentalne, nabór filmów, doc lab poland 2016
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
CÃłrka trenera - teledysk
Braciak, Buzek, Bruchnicka i Żurawski w teledysku do "Córki trenera" [WIDEO]

Gwiazdy obsady tańczą i śpiewają w teledysku promującym film.

Kobiety mafii 2
Przed nami Mini Maraton z "Kobietami Mafii" w kinach Helios

Premierowo zobaczymy film sensacyjny "Kobiety mafii 2".

Agnieszka Grochowska
Agnieszka Grochowska zagrała w filmie "Teen Spirit" z Elle Fanning [WIDEO]

Kolejna zagraniczna rola polskiej aktorki. Zobaczcie zwiastun filmu!

Polecamy
Film "Matteo" dostępny w przedsprzedaży
Film "Matteo" dostępny w przedsprzedaży

Można już nabyć film "Matteo" w reżyserii Michała Kondrata. Muzykę do filmu stworzył Michał Lorenc.

Niepokojący gość na polskim plakacie i zwiastunie filmu "DAR" [WIDEO]
Niepokojący gość na polskim plakacie i zwiastunie filmu "DAR" [WIDEO]

Młode małżeństwo, nowy dom, dziecko w drodze i on - dawny kolega, samozwańczy przyjaciel domu. A przynajmniej na początku tak się wydawało... Zobacz zwiastun thrillera "DAR".

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
CÃłrka trenera - teledysk
Braciak, Buzek, Bruchnicka i Żurawski w teledysku do "Córki trenera" [WIDEO]

Gwiazdy obsady tańczą i śpiewają w teledysku promującym film.

Kobiety mafii 2
Przed nami Mini Maraton z "Kobietami Mafii" w kinach Helios

Premierowo zobaczymy film sensacyjny "Kobiety mafii 2".