Dzieje się - Kino

"Psy" W. Pasikowskiego wracają na ekrany kin! [NAJLEPSZE CYTATY]

2014-05-06 11:22:14

„Bo to zła kobieta była”, „Nie chce mi się z tobą gadać” czy „Co ty (…) wiesz o zabijaniu”. To tylko kilka cytatów z filmu „Psy” Władysława Pasikowskiego, które przeszły do powszechnego użycia. Nic dziwnego – to film, który szybko obrósł legendą i zyskał miano dzieła kultowego. Teraz wraca na ekrany kin po cyfrowej rekonstrukcji – w najlepszej jakości obrazu i dźwięku.

Psy – najlepsze cytaty>>


„Psy” na dużym ekranie będzie można oglądać od 16 maja. Wcześniej 13 maja kultowy film zobaczą widzowie cyklu Kocham Kino w Mutikinie. Nie lada gratka czeka na widzów Multikina Złote Tarasy. Po seansie filmu odbędzie się spotkanie ze specjalnymi gośćmi. Zaproszenie do rozmowy z Grażyną Torbicką i widzami przyjęli Cezary Pazura oraz bardzo rzadko pojawiający się publicznie reżyser filmu, Władysław Pasikowski. Tego samego dnia seans obrazu Pasikowskiego w Multikinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż Grunwaldzki. Bilety w cenie 16-22 zł.

„Psy” to postkomunistyczne kino moralnego niepokoju, gdzie połączenie schematów amerykańskiego filmu policyjnego z polskimi realiami (komisje weryfikacyjne, palenie esbeckich teczek, rosnąca w polityczną siłę rola Kościoła) stworzyło ekranowe lustro, w którym odbiły się problemy wczesnej fazy rodzimej transformacji. „Czasy się zmieniają, a pan nadal jest w komisjach”. Przede wszystkim jednak uwielbiany przez młodą widownię, która, zmęczona martyrologią i „styropianem”, w granym przez Bogusława Lindę byłym esbeku, twardzielu Franzu Maurerze, wymierzającym sprawiedliwość „ W imię zasad…”, zobaczyła swojego bohatera, mocnego człowieka na trudne czasy.

Dawni funkcjonariusze UB po weryfikacji rozpoczynają pracę w policji. Franz (Bogusław Linda), który w starym systemie robił karierę dzięki małżeństwu z córką ministra, musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Jak dowiadujemy się z przesłuchań na komisji weryfikacyjnej, nawet wśród swoich 37-letni Franc nie należał do szaraków (31 nagan i 18 pochwał). Szybki awans i stabilną pozycję w UB zawdzięczał małżeństwu z córką byłego wiceministra, członka Biura Politycznego KC PZPR, która go porzuciła i prysnęła za granicę. Po weryfikacji Franz przenosi się do pracy w policji. W trakcie jednej z akcji, w której kierowany przez niego "oddział" ma zatrzymać gang złodziei samochodów, trzech kolegów Franza zostaje zabitych. Franz wie, że gra idzie o wyższą stawkę aniżeli handel kradzionymi samochodami…  

Film po rekonstrukcji cyfrowej na ekranach kin studyjnych od 16 maja

MAS/Multikino

Słowa kluczowe: psy kocham kino multikino psy najlepsze cytaty

Psy Pasikowskiego - najlepsze cytaty z filmu (15)

Psy Pasikowskiego - najlepsze cytaty z filmu  - Zdjęcie nr 1
Psy Pasikowskiego - najlepsze cytaty z filmu  - Zdjęcie nr 2
Psy Pasikowskiego - najlepsze cytaty z filmu  - Zdjęcie nr 3
Psy Pasikowskiego - najlepsze cytaty z filmu  - Zdjęcie nr 4
Psy Pasikowskiego - najlepsze cytaty z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw - premiera
Gwiazdy na światowej premierze filmu "Hobbs i Shaw" [WIDEO]

W obsadzie są m. in. Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba i Eiza González.

Fighter - premiera filmu
Gwiazdy kina i boksu na premierze filmu "Fighter" [FOTO]

Zobacz fotorelację z premiery w Warszawie!

Polecamy
Koncert Michaela Jacksona na wielkim ekranie
Koncert Michaela Jacksona na wielkim ekranie

Teraz mamy jedyną i niepowtarzalną okazję zobaczyć ten koncert Króla Popu na kinowym ekranie!

"Dziedzictwo Bourne'a" zdeklasowało przeciwników
"Dziedzictwo Bourne'a" zdeklasowało przeciwników

Nowa odsłona kultowego cyklu o agencie Bournie zarobiła w miniony weekend 41 mln dolarów, zrzucając z najwyższego miejsca podium rankingu box office film "Mroczny rycerz powstaje".

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw - premiera
Gwiazdy na światowej premierze filmu "Hobbs i Shaw" [WIDEO]

W obsadzie są m. in. Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba i Eiza González.