Dzieje się - Kino

Przyznaj Internetowe Nagrody Filmowe!

2008-12-30 16:50:21

 Dziewiąta edycja Internetowych Nagród Filmowych wystartowała! W trakcie dwuetapowego plebiscytu internauci wybiorą laureatów w 14 kategoriach, w tym Najlepszy i Najgorszy Film 2008 roku, oraz Offowe Odkrycie Roku.

Zagłosuj>>

Data ogłoszenia wyników będzie wyjątkowa, laureaci zostaną przedstawieni bowiem w piątek, 13 lutego, o godz. 13:13. Pośród osób, które zagłosują, rozlosowanych zostanie ponad 200 nagród, w tym konsole PLAYSTATION 3 i przenośne odtwarzacze multimedialne VEDIA.

Plebiscyt organizowany jest przez portal internetowy Stopklatka.pl. To jedno z nielicznych wyróżnień przyznawanych w polskim Internecie, w którym rokrocznie tysiące użytkowników podsumowują wydarzenia w świecie filmowym w tak szerokim zakresie. Czytelnicy wybierają nie tylko laureatów, ale także nominowanych - od początku do końca mogą więc decydować o kształcie plebiscytu. Jedynie w przypadku kategorii Offowe Odkrycie Roku internauci nie będą typowali nominacji. W tym przypadku pięć kandydatur wskaże redakcja działu offowego telewizji Kino Polska. Czytelnicy będą mogli głosować na laureata już w finałowej rozgrywce.

- Już po raz drugi przy Offowym Odkryciu Roku jest z nami telewizja Kino Polska, która nominuje najważniejsze produkcje kina offowego w naszym kraju. Tym razem ta kategoria doceniać będzie pełnometrażowe filmy z tego nurtu, jest ich bowiem coraz więcej i są one coraz lepsze - dodaje redaktor naczelny portalu Stopklatka.pl, Krzysztof Spór.

Zwycięzcami ubiegłorocznej edycji Internetowych Nagród Filmowych zostały filmy: "Katyń" (Najlepszy Polski Film) oraz "300" (Najlepszy Film). Telewizyjnym hitem okazał się serial "Skazany na śmierć". W kategorii Offowe Odkrycie Roku zwyciężył "Nie rób drugiemu co tobie niemiłe" Sebastiana Łukaszuka i Piotra Ludwika.

Typowanie nominacji, a następnie wybieranie zwycięzców odbywa się w następujących kategoriach:

- Najlepszy Film,
- Najlepszy Polski Film,
- Najlepszy Film Animowany,
- Najlepsza Aktorka,
- Najlepszy Aktor,
- Najciekawsze Wydarzenie,
- Najlepsza Scena Filmowa,
- Najlepsza Muzyka,
- Najlepszy Serial Telewizyjny,
- Najciekawsza Oficjalna Polska Strona Filmu,
- Czarny Charakter,
- Najlepsze Wydawnictwo DVD,
- Najgorszy Film,
- Offowe Odkrycie Roku

Więcej informacji na stronie www.stopklatka.pl/inf


Internetowe Nagrody Filmowe 2008 roku to następujący harmonogram zdarzeń:

I Etap: Nominacje (2-11 stycznia 2009)
Na tym etapie wybieramy nominacje do poszczególnych kategorii. Propozycje, które otrzymają w danej kategorii największą liczbę głosów, zostaną nominowane i tylko spośród nich będzie można w następnym etapie wskazać zwycięzcę. W trakcie głosowania na nominacje należy obowiązkowo zagłosować na kategorie FILM i FILM POLSKI oraz na trzy dowolnie wybrane przez siebie pozostałe kategorie. Dopiero wypełnienie tych kategorii pozwoli na wysłanie propozycji do nominacji za pomocą formularza głosowania. Głosując na nominacje, można podać do trzech własnych propozycji. W celu ułatwienia wytypowania nominacji redakcja Stopklatki przygotowała podpowiedzi, z których można skorzystać.
UWAGA!!! W tym roku nominacje do kategorii offowe odkrycie roku przyznawane będą przez Telewizję Kino Polska.

Ogłoszenie nominacji: (13 stycznia 2009)
W tym dniu ogłoszone są nominacje w każdej z kategorii i rozpoczyna się głosowanie na zwycięzców.
UWAGA!!! Wyjątek stanowi kategoria offowe odkrycie roku. Wyniki tej kategorii zostaną ogłoszone 12 stycznia.

II Etap. Wybór zwycięzców (13 stycznia-11 lutego 2009)
Chcąc wziąć udział w głosowaniu, należy wytypować zwycięzców spośród nominacji. Głosujący musi oddać swój głos na kategorie FILM i FILM POLSKI oraz trzy dowolnie wybrane przez siebie pozostałe kategorie. Zwycięzca każdej z kategorii zostanie ustalony na podstawie oddanych głosów - wygrywa ten, który zgromadzi ich najwięcej.
UWAGA!!! Na tym etapie można głosować na offowe odkrycie roku.

Ogłoszenie wyników (13 lutego 2009 o godz. 13.13)
Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 13 lutego 2009 roku na stronach internetowych: www.inf.stopklatka.pl oraz www.stopklatka.pl Lista zwycięzców pojawi się 18 lutego 2009 na stronie www.inf.stopklatka.pl


Patronat medialny:Słowa kluczowe: Internetowe Nagrody Filmowe INF stopklatka czytelnicy nagrody najlepszy film 2009 etapy najgorszy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Krzew jałowca
19. MFF Nowe Horyzonty - Trzecie Oko: współczesne czarownice

Trzecie Oko jest cyklem od kilku lat konsekwentnie pokazującym kino kobiet i kobiety w kinie.

Oszukany dokument - mockumenty, które warto poznać

Gatunek filmowy ciekawiący kłamstwem.

Polecamy
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Drugi sezon Warsaw Shore ma datę premiery
Drugi sezon Warsaw Shore ma datę premiery

MTV ogłosiło datę premiery drugiej serii "Warsaw Shore".

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Krzew jałowca
19. MFF Nowe Horyzonty - Trzecie Oko: współczesne czarownice

Trzecie Oko jest cyklem od kilku lat konsekwentnie pokazującym kino kobiet i kobiety w kinie.

Konkurs Ziaja