Dzieje się - Kino

Polska animacja "Story" z premierą na Berlinale 2019

2019-02-12 14:27:23

Animacja „Story” w reżyserii Joli Bańkowskiej swoją światową premierę będzie miała podczas 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

StoryWyprodukowany w ramach programu Młoda Animacja film zakwalifikował się do sekcji Generation 14plus. W tegorocznym programie znalazło się 16 filmów, z czego „Story” jest jedynym polskim tytułem. - Berlinale jest mi bardzo bliskie, jeździłam tam kilkakrotnie na pokazy filmowe lub spotkania z reżyserami, wiec ogromnie cieszę się że właśnie tam "Story" zacznie swój obieg festiwalowy - mówi reżyserka Jola Bańkowska. - W tegorocznej selekcji znalazło się kilku twórców animacji, których prace od dawna obserwuję w Internecie, więc jest to okazja do poznania ich osobiście i obejrzenia ich najnowszych filmów - dodaje animatorka.

„Story” to ironiczny ciąg kilkunastu scenek, opowiadających o przenikaniu się codzienności ze światem cyfrowym. Oglądany przez „story”, popularną dziś funkcję na większości mediów społecznościowych, przedstawia ludzi samotnych, zagubionych, a czasem już obojętnych na otaczającą ich rzeczywistość.

Jola Bańkowska jest 27-letnią absolwentką Wydziału Grafiki na warszawskiej ASP, ilustratorka, reżyserka filmów animowanych. Dwukrotna laureatka Adobe Design Achievement Awards oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2016).

Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest Letko. Promocję międzynarodową „Story” wspiera Krakowska Fundacja Filmowa, z kolei agentem sprzedaży jest New Europe Film Sales.

Tegoroczne Berlinale odbędzie się w dniach 7-17 lutego 2019.

MD/ip

zdjęcie: „Story”, fot. Studio Munka-SFP


Słowa kluczowe: film animowany, festiwal filmowy, Jola Bańkowska
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
CÃłrka trenera - teledysk
Braciak, Buzek, Bruchnicka i Żurawski w teledysku do "Córki trenera" [WIDEO]

Gwiazdy obsady tańczą i śpiewają w teledysku promującym film.

Kobiety mafii 2
Przed nami Mini Maraton z "Kobietami Mafii" w kinach Helios

Premierowo zobaczymy film sensacyjny "Kobiety mafii 2".

Agnieszka Grochowska
Agnieszka Grochowska zagrała w filmie "Teen Spirit" z Elle Fanning [WIDEO]

Kolejna zagraniczna rola polskiej aktorki. Zobaczcie zwiastun filmu!

Polecamy
Kino Iluzjon żegna Gustawa Holoubka
Kino Iluzjon żegna Gustawa Holoubka Warszawa

Iluzjon Filmoteki Narodowej zaprasza w kwietniu na przegląd filmów poświęcony zmarłemu 6 marca 2008 roku wybitnemu polskiemu aktorowi, Gustawowi Holoubkowi.

Byłe gwiazdy Disneya szokują! [ZDJĘCIA]
Byłe gwiazdy Disneya szokują! [ZDJĘCIA]

"Nie oglądaj tego, jeśli nie masz 18 lat".

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
CÃłrka trenera - teledysk
Braciak, Buzek, Bruchnicka i Żurawski w teledysku do "Córki trenera" [WIDEO]

Gwiazdy obsady tańczą i śpiewają w teledysku promującym film.

Kobiety mafii 2
Przed nami Mini Maraton z "Kobietami Mafii" w kinach Helios

Premierowo zobaczymy film sensacyjny "Kobiety mafii 2".