Dzieje się - Kino

"Polaroid", czyli oszukać przeznaczenie i obsesja selfie [WIDEO]

2019-06-12 10:39:38

Na tych widzów, którzy uwielbiają się bać, już od 28 czerwca 2019 w kinach czekać będzie niemała gratka, czyli „Polaroid”. Najpierw był krótkometrażowy film, który w 2015 roku zawojował takie imprezy, jak Los Angeles Horror Competition, czy festiwal kina fantastycznego w Torremolinos (Grand Prix Jury). Norweski reżyser Lars Klevberg zwrócił wówczas na siebie uwagę twórców amerykańskich wersji horrorów „The Ring” oraz „The Grudge - Klątwa”, które na trwałe zapisały się w historii gatunku. Producent Roy Lee mówił: – Gdy obejrzałem ten krótki metraż, pomyślałem, że pomysł jest wystarczająco mocny, by rozwinąć go w fabułę. Niełatwo mnie przestraszyć, bo oglądam być może najwięcej horrorów w Hollywood, także krótkich metraży, i to nie z tylko z racji obowiązków zawodowych, ale jako wielki fan gatunku. „Polaroid” obejrzałem na laptopie w biurze i naprawdę miałem stracha. Lars, moim zdaniem, potrafił zbudować nastrój dziwności i wielkiego napięcia w bardzo krótkim czasie.

Polaroid 2019Zobacz zdjęcia z filmu >>

Przedmiotem o zabójczych właściwościach, który wyzwala lawinę przerażających zdarzeń, będzie tym razem stary aparat fotograficzny typu Polaroid. Okazuje się, że ludzi, którzy mieli nieszczęście zostać utrwaleni na zdjęciu, czeka tragiczny los... – W moim filmie chciałem opowiedzieć coś o Norwegii. O narcyzmie, o koncentracji na własnym ja, czego dobitnym przykładem jest chociażby obsesja selfie. Technologia izoluje nas od prawdziwej bliskości – to zresztą problem dość uniwersalny w wielu społeczeństwach i na to położyłem nacisk w wersji amerykańskiej – tłumaczył swoje intencje reżyser. Jednak przede wszystkim chodziło o to, by publiczność porządnie przestraszyć – i to się udało!

Opis filmu

Nastolatka Bird Fitcher kupuje w antykwariacie tajemniczy aparat. Polaroid czasy świetności ma już za sobą, ale jest wciąż sprawny. Grupa przyjaciół uznaje go za doskonały gadżet na zbliżającą się imprezę, ale niedługo potem osoby uwiecznione na zdjęciach zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy bohaterom uda się oszukać przeznaczenie i powstrzymać wydarzenia prowadzące do tragicznego końca?

Zwiastun horroru

ip

fot. materiały prasowe Forum Film Poland

Słowa kluczowe: film, horror, 2019, Lars Klevberg, zwiastun

Polaroid - zdjęcia z filmu (9)

Polaroid - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Polaroid - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Polaroid - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Polaroid - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Polaroid - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Krzew jałowca
19. MFF Nowe Horyzonty - Trzecie Oko: współczesne czarownice

Trzecie Oko jest cyklem od kilku lat konsekwentnie pokazującym kino kobiet i kobiety w kinie.

Oszukany dokument - mockumenty, które warto poznać

Gatunek filmowy ciekawiący kłamstwem.

Polecamy
Znamy składy jury 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy składy jury 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Poznaliśmy składy jurorskie tegorocznej, jubileuszowej edycji Festiwal Filmowego w Gdyni. Przewodniczyć Jury Konkursu Głównego będzie Allan Starski. Początek festiwalu już 14 września.

Kto z prawami do "Voltrona"?
Kto z prawami do "Voltrona"?

Relativity Media i Atlas Entertainment rywalizują o prawa do przeniesienia na duży ekran japońskiego serialu "Voltron – Obrońca wszechświata".

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Krzew jałowca
19. MFF Nowe Horyzonty - Trzecie Oko: współczesne czarownice

Trzecie Oko jest cyklem od kilku lat konsekwentnie pokazującym kino kobiet i kobiety w kinie.

Konkurs Ziaja