Recenzje - Kino

Piekielna głębia 3 - recenzja

2020-08-26 13:30:58

"Piekielna głębia 3" to nowa odsłona serii o genetycznie zmodyfikowanych rekinach. Film wyreżyserował John Pogue ("Uśpieni"), a gwiazdą obsady jest tu Tania Raymonde. Fabuła skupia się na zespole badaczy, monitorujących szkółkę morską, w której rozmnażają się żarłacze białe. Na skutek pewnego incydentu w okolicy pojawiają się trzy mordercze rekiny, których matka została genetycznie zmodyfikowana, aby być bardzo inteligentną. Żądne krwi pociechy poszły w jej ślady i teraz cała grupa bohaterów znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie, daleko od cywilizacji.

Piekielna głębia 3

Z biegiem akcji okazuje się dodatkowo, że wyjątkowo inteligentne rekiny to tylko jeden z problemów, z jakimi Tania oraz jej przyjaciele mają się zmierzyć. Do gry wkracza banda najemników, mających za zadanie zabicie rekinów oraz... wszystkich świadków zdarzenia z Tanią na czele. Może wydawać się głupie, że zamiast martwić się rekinami, dwie grupy walczą między sobą, ale podczas seansu jest to nawet wiarygodnie przedstawione.

"Piekielna głębia 3" to film dość kameralny, bo miejscem akcji jest jedynie malutka, podtopiona i opuszczona wioska, a wszelkie ciekawsze sceny rozgrywają się w wodzie albo pod wodą. Mamy tu klasyczne sceny uciekania przed rekinami w ostatniej chwili, bójki na pięści oraz emocjonujący finał, w ramach którego nasi protagoniści muszą przechytrzyć swoich rywali - tych na lądzie i tych pod wodą.

Nie ma tu efektownych sekwencji akcji, ale seans płynie szybko i dość klarownie przechodzi w kolejne etapy konfliktu. Jest kilka krwawych ujęć z rekinami rozszarpującymi ludzi na kawałki, ale twórcy jakoś szczególnie przesadnie nie epatują przemocą. 

Aktorsko raczej nie ma o czym mówić. Wszyscy grają swoje schematyczne i pozbawione głębszego wymiaru postacie w sposób poprawny, na tyle, na ile pozwalał na to scenariusz oraz reżyser na planie. "Piekielna głębia 3" trzyma tempo i poziom poprzednich odsłon, więc raczej nie będziecie rozczarowani. Dostaniecie to, czego można się spodziewać po takim tytule.

Ocena końcowa: 6/10

Michał Derkacz


fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, 2020, ocena, opinia, John Pogue
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Andrew Scott, Ripley
Ripley - recenzja serialu

Serial Netflix to nowa ekranizacja książki "Utalentowany pan Ripley".

Kolor purpury
Kolor purpury (2024) - recenzja DVD

Czy warto zobaczyć remake musicalu Stevena Spielberga?

Civil War
Civil War - recenzja

Dlaczego jest to jeden najlepszych filmów 2024 roku?

Polecamy
Małgosia i Jaś
Małgosia i Jaś - recenzja

W tym filmie nic nie przypomina bajki, ale do horroru też trochę brakuje.

Głębia strachu
Głębia strachu - recenzja

Kristen Stewart, Jessica Henwick, Vincent Cassel i T.J. Miller w zniszczonej stacji badawczej na dnie Rowu Mariańskiego.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Kolor purpury
Kolor purpury (2024) - recenzja DVD

Czy warto zobaczyć remake musicalu Stevena Spielberga?

Andrew Scott, Ripley
Ripley - recenzja serialu

Serial Netflix to nowa ekranizacja książki "Utalentowany pan Ripley".

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!