Dzieje się - Kino

Ostatnia rola Paula Walkera: "Brick Mansions"

2014-04-07 09:48:41

"Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych" to o wiele więcej niż kolejny film akcji. To ostatnia produkcja, w której Paul Walker zagrał kompletną rolę. W sieci pojawił się drugi zwiastun filmu, w którym podkładem muzycznym jest cover znanej piosenki "Stand by me", którą w oryginale zaśpiewał Ben E. King. Autorem nowej wersji utworu jest Ki:Theory. Od 25 kwietnia publiczność w polskich i amerykańskich kinach będzie mogła po raz ostatni zobaczyć świetnego aktora w tym co lubił najbardziej… w akcji.

Luc Besson, niezrównany specjalista od kina akcji, prezentuje ostatnią kompletną rolę w karierze Paula Walkera. Obok gwiazdy "Szybkich i wściekłych", na dużym ekranie zobaczymy niesamowicie sprawnego aktora, kaskadera i wynalazcę parkouru Davida Belle oraz rapera RZA - lidera Wu - Tang Clan, grupy, która na zawsze odmieniła oblicze światowego hip - hopu. Z połączenia ich osobowości powstało dynamiczne widowisko, którego każda minuta jest niczym zastrzyk adrenaliny w sam środek serca.

Niedaleka przyszłość. Tajny agent policji Damien (Paul Walker) ma zaledwie 24 godziny, by odszukać skradziony pocisk z głowicą nuklearną i powstrzymać katastrofę. Wszelkie tropy wiodą do bezwzględnego handlarza narkotyków, rezydującego w odciętym od świata gettcie, zwanym Brick Mansions. W niebezpiecznej misji, na terenie niepodzielnie rządzonym przez gangi, Damien zyskuje nieoczekiwanego sprzymierzeńca - twardziela o imieniu Lino (David Belle), mistrza walk ulicznych i parkouru, który zna getto jak własną kieszeń i ma prywatne porachunki z bossem przestępczego podziemia.

Gatunek: sensacyjny
Produkcja: USA, 2014
Reżyseria: Camille Delamarre
Scenariusz: Luc Besson ("Leon zawodowiec", "Nikita", "Piąty element") i Bibi Naceri ("13. dzielnica", "Kod").

Obsada: Paul Walker (seria "Szybcy i wściekli", "Sekta", "Błękitna głębia", "Potęga strachu"), David Belle ("13 Dzielnica", "Femme fatale", "Babylon A.D."), Ayisha Issa ("Wiecznie żywy", "Immortals. Bogowie i herosi"), RZA ("G.I. Joe: Odwet", "Dla niej wszystko", "Człowiek o żelaznych pięściach"), Robert Maillet ("Pacific Rim", "300", "Dary Anioła: Miasto kości").

"Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych" w kinach od 25 kwietnia!

 

Słowa kluczowe: Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych, Paul Walker, Luc Besson, David Belle, RZA

Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych (17)

Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych - polski plakat
Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych - polski plakat
Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych - polski plakat
Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych  - Zdjęcie nr 4
Brick Mansions. Najlepszy z najlepszych  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
"Giganci ze stali" znów na szczycie box office
"Giganci ze stali" znów na szczycie box office

Już drugi tydzień z rzędu amerykańskim rankingiem box office rządzą "Giganci ze stali". Film miał w ten weekend swoją polską premierę.

„Dziecko Rosemary” w reżyserii Agnieszki Holland na kanale Lifetime
„Dziecko Rosemary” w reżyserii Agnieszki Holland na kanale Lifetime

Nowa adaptacja bestsellerowej powieści Iry Levina pt. „Dziecko Rosemary” wyreżyserowana przez Agnieszkę Holland pojawi się już od 1 maja o godz. 21.00 na kanale Lifetime.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane