Recenzje - Kino

Operacja bracia - recenzja

2019-08-06 22:31:45

Ari (Chris Evans) wraz z grupą współpracowników (i przy okazji przyjaciół) stara się pomóc przedostać się prześladowanym Etiopskim Żydom do Jerozolimy. Postanawia zakupić opuszczony ośrodek nurkowy i pod pretekstem prowadzenia hotelu przetransportować imigrantów. Sytuacja komplikuje się, kiedy w hotelu pojawiają się prawdziwi goście, a wrogowie zaczynają wyczuwać podstęp. Film "Operacja bracia" jest oparty na faktach i chce zwrócić uwagę na problem imigrantów. Przeczytajcie recenzję i sprawdźcie, czy warto go zobaczyć!

Operacja Bracia

Nieśmiertelny Ari

Głównym bohaterem - Arim kieruje dobre serce i odwaga, ale w niektórych momentach podejmuje bardzo głupie i nieprzemyślane decyzje, które jednak zawsze kończą się sukcesem, co w prawdziwym życiu byłoby mało prawdopodobne. Zdobywa naszą sympatię, stara się uratować życie innych często ryzykując przy tym swoje, ale swoimi decyzjami może zniszczyć pracę wielu osób.

Film miesza nam w głowie, w jednej chwili widzimy masowe mordy bezbronnych ludzi, żeby potem szybko przeskoczyć do zabawnych momentów. Producenci starali się budować napięcie, jednak z czasem rozumiemy, że na drodze głównych bohaterów nie pojawi się żaden trudniejszy do pokonania problem i zbliżający się wrogowie i tak nigdy nie dotrą na czas.

Dużo czasu, mało akcji 

Widza może zawieść fakt, że film trwał ponad 120 minut, a producenci nie znaleźli czasu na zapoznanie nas z uchodźcami - nie wiemy o nich nic. Ich codzienne życie w przytułkach dla imigrantów nie zostało pokazane, a jest to dużo ciekawszy temat niż nudne dialogi pomiędzy głównymi bohaterami. Właściwie widzimy tylko rozmawiających bohaterów, kilka egzekucji, dużo jazdy ciężarówkami i heroiczne akty głównego bohatera, który przecież "nikogo nie zostawia". No, chyba że mówimy tutaj o jego najbliższej rodzinie, bo swoją małą córkę, która powoli zaczyna o nim zapominać i nie umieszcza go już na swoich dziecięcych, przedstawiających całą rodzinę rysunkach, zostawia bez problemu.

Podsumowanie

Już chyba tradycyjnie Netflix prezentuje nam kolejny mało ambitny i niedopracowany film. Fabuła jest zbyt pomieszana, jest wielu bohaterów, którzy nie wnoszą nic do fabuły i są zwyczajnie niepotrzebni. Sama historia jest ciekawa i może gdyby tematu podjąłby się ktoś inny wyszłaby z tego bardzo dobra produkcja. 2 godziny to zdecydowanie za długo i widz czuje się znudzony po seansie. Dobrze, że powstają filmy zwracające uwagę na problem prześladowania i nielegalnych imigrantów, jednak lepiej zrealizowana produkcja zainteresowałby więcej osób.

Paulina Sznajder


fot: Marcos Cruz/materiały prasowe Netflix

Słowa kluczowe: opinia, Netflix, ocena, premiera, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Andrew Scott, Ripley
Ripley - recenzja serialu

Serial Netflix to nowa ekranizacja książki "Utalentowany pan Ripley".

Kolor purpury
Kolor purpury (2024) - recenzja DVD

Czy warto zobaczyć remake musicalu Stevena Spielberga?

Civil War
Civil War - recenzja

Dlaczego jest to jeden najlepszych filmów 2024 roku?

Polecamy
Unorthodox
Unorthodox - recenzja serialu

Oceniamy najnowszy hit Netflixa o ortodoksyjnej Żydówce.

Berlin Alexanderplatz
Berlin Alexanderplatz - recenzja festiwalowa

Toksyczna relacja, brak perspektyw, przestępczość i rasizm we współczesnej ekranizacji powieści Alfreda Döblina.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Kolor purpury
Kolor purpury (2024) - recenzja DVD

Czy warto zobaczyć remake musicalu Stevena Spielberga?

Andrew Scott, Ripley
Ripley - recenzja serialu

Serial Netflix to nowa ekranizacja książki "Utalentowany pan Ripley".

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!